Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

Grondoffensief in Gaza-Stad begonnen, tanks in stad gesignaleerd

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.

Volgens Axios begon het offensief enkele uren nadat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio met de Israëlische leider Benjamin Netanyahu had gesproken. Rubio zou Netanyahu hebben verteld dat de regering-Trump de grondoperatie steunt, maar wil dat deze snel wordt uitgevoerd en zo snel mogelijk wordt beëindigd.

"Rubio heeft de grondoperatie niet tegengehouden" citeert Axios een hoge Israëlische functionaris. "Dit is niet Trumps oorlog, het is Bibi's oorlog, en hij zal verantwoordelijk zijn voor wat er hierna gebeurt," zei de Amerikaanse functionaris.

Omstreden

Israël intensiveerde de afgelopen weken de luchtaanvallen op Gaza-Stad en haalde daarbij onder meer hoge flatgebouwen neer. De invasie van Gaza-Stad is wereldwijd omstreden.

Naar schatting zijn meer dan 300.000 inwoners van Gaza-Stad zuidwaarts gevlucht. Ongeveer 700.000 mensen zijn in de stad gebleven.

Vorige week voerde Israël een luchtaanval uit tegen Hamas-leiders in Qatar, waarmee het zijn militaire acties, die zich over het hele Midden-Oosten hebben uitgestrekt, verder uitbreidde.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië veroordeelt zeeblokkade door Houthi's

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.

1 uur geleden
Ophef in Italië na dood van Marokkaanse man bij politieoptreden

ROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.

1 uur geleden
Israël bevestigt begin proef terugtrekking uit Zuid-Libanon

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.

2 uur geleden
Zus Lindsey Graham stelt zich kandidaat voor zijn zetel in Senaat

COLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.

3 uur geleden
Britse man aangeklaagd voor moord op oud-politicus Widdecombe

LONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.

4 uur geleden
Burnham benoemt ministers van nieuw Brits kabinet

LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft maandag de eerste ministers van zijn kabinet benoemd. De voormalige minister van Defensie John Healey wordt minister van Financiën en Ed Miliband wordt minister van Buitenlandse Zaken, maakte de regering bekend.

4 uur geleden
Oud-schaakster Polgár ziet af van presidentschap Hongarije

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.

5 uur geleden