Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grol start Spelen tegen judoka uit Mongolië of Oezbekistan

Grol start Spelen tegen judoka uit Mongolië of Oezbekistan

TOKIO (ANP) - Henk Grol opent volgende week vrijdag zijn laatste Olympische Spelen met een wedstrijd in de tweede ronde tegen Ölziibayaryn Duurenbayar uit Mongolië of Bekmurod Oltiboev uit Oezbekistan. Dat heeft de loting voor het olympisch judotoernooi uitgewezen.

Grol begint aan zijn vierde Spelen. Hij won brons in Peking (2008) en Londen (2012). Tijdens de laatste Spelen in Rio de Janeiro werd hij in de achtste finales uitgeschakeld. De 36-jarige Grol (+100 kg) was geplaatst bij de loting, net als Juul Franssen, Sanne van Dijke, Guusje Steenhuis, Frank de Wit, Noël van ’t End en Michael Korrel. Zij kunnen tot aan de kwartfinale geen judoka uit de top acht van de plaatsingslijst treffen.

Tienvoudig wereldkampioen Teddy Riner (+ 100 kg) was niet geplaatst, omdat hij de afgelopen jaren weinig in actie is gekomen. Grol had wel aan hem gekoppeld kunnen worden. Mocht Grol zijn eerste wedstrijd op de Spelen winnen, dan wacht in de derde ronde mogelijk een zware tegenstander. De Tsjech Lukás Krpálek won tijdens de vorige Spelen goud in de klasse tot 100 kilogram.

Mixteams competitie

Het Olympisch judotoernooi gaat zaterdag van start met de lichtste gewichtsklassen. Namens Nederland verschijnt dan Tornike Tsjakadoea (-60 kg) op de tatami. Het olympisch judotoernooi wordt volgende week zaterdag afgesloten met de nieuwe mixteams competitie. Nederland treft in de eerste ronde Oezbekistan. Mochten de judoka’s van TeamNL die wedstrijd weten te winnen, dan wacht Brazilië in de kwartfinale.

Tsjakadoea stuit zaterdag in de eerste ronde op Amartuvshin Dashdavaa uit Mongolië. Sanne Verhagen (-57 kg) opent maandag haar Spelen tegen de ervaren Sabrina Filzmoser uit Oostenrijk. Franssen (-63 kg) en De Wit (-81) starten dinsdag tegen de Servische Anja Obradovic en Peniamina Percival uit Samoa. Van Dijke (-70 kg) trapt woensdag af tegen Demos Memneloum uit Tsjaad of Gulnoza Matniyazova uit Oezbekistan. Paol Persoglia uit San Marino is dan de eerste tegenstander van wereldkampioen Van Endt.

Steenhuis (-78 kg) begint volgende week donderdag tegen Anastasiya Turchyn uit Oekraïne of Vanessa Chala uit Ecuador. Korrel opent dan tegen Mikita Svirid uit Wit-Rusland of de Duitser Karl-Richard Frey. Volgende week vrijdag is Mijin Han uit Zuid-Korea de eerste tegenstander van Tessie Savalkous in de klasse boven 78 kilogram.

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

40 minuten geleden
Kerstholt passeert Schulting ook voor finale van aflossing

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.

41 minuten geleden
Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

2 uur geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

2 uur geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

2 uur geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

3 uur geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

3 uur geleden