Groepshulpen moeten druk op kinderopvang helpen verlichten
DEN HAAG (ANP) - Kinderopvangorganisaties kunnen vanaf november een subsidie aanvragen waarmee zij groepshulpen kunnen aannemen om het werk te verlichten. Voorwaarde is wel dat deze groepshulpen ook een opleiding volgen waarmee zij op termijn wellicht als volwaardig pedagogisch medewerker aan de slag kunnen.
Demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken) kondigde eerder al aan dat zij de inzet van groepshulpen wil stimuleren om het nijpende personeelstekort in de branche tegen te gaan. Haar ministerie heeft nu bekendgemaakt hoe de regeling er precies uit komt te zien. Er is de komende drie jaar bij elkaar 6 miljoen euro voor beschikbaar.
Behalve verlichting voor medewerkers in de kinderopvang en zicht op een meer structurele oplossing voor de arbeidskrapte, biedt de regeling ook "kansen voor werkzoekenden zonder de juiste vooropleiding of werkervaring", zegt Van Gennip. "Zoals statushouders en Oekraïense vrouwen. Een win-win-winsituatie dus."
Subsidiebedrag
Het maximale subsidiebedrag per groepshulp is iets meer dan 10.000 euro. Dat komt neer op ongeveer 40 procent van het jaarsalaris dat deze mensen verdienen. Bij grote belangstelling kan het maximale bedrag per groepshulp lager uitvallen.
Een kinderopvangorganisatie mag per jaar voor maximaal twee groepshulpen subsidie aanvragen. Per individuele groepshulp kan de tegemoetkoming maar een keer worden verstrekt.
Meer uit Binnenland
UITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.
3 uur geleden