Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groepscontract bij netbeheerder voor bedrijven Amsterdamse haven

Groepscontract bij netbeheerder voor bedrijven Amsterdamse haven

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Amsterdamse haven hebben afspraken gemaakt om gezamenlijk flexibel met de ruimte op het elektriciteitsnet om te gaan. Daardoor kan het bestaande net beter worden benut, laat Liander weten. Dit is voor de netbeheerder het eerste flexibele groepscontract, dat mogelijk is gemaakt door nieuwe regels van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM).

Door de grote schaarste op het stroomnet kunnen veel bedrijven momenteel geen nieuwe of grotere aansluiting krijgen. Maar er zijn gedurende de dag nog momenten waarop het net niet vol is, geeft Liander aan.

Het flexibele groepscontract, waarbij meerdere bedrijven een contract delen, moet daarom een oplossing bieden. Bedrijven hebben vaak maar op enkele momenten in het jaar de volledige capaciteit nodig, aldus de netbeheerder.

Energiemanagementplatform

De samenwerking is mogelijk doordat de Energie Coöperatie Amsterdamse Haven (ECAH) het verbruik van de deelnemende bedrijven real-time meet. Zo kan het stroomgebruik van de bedrijven goed op elkaar worden afgestemd.

"Denk aan de aansturing van laadpleinen, het ontladen van grootschalige batterijen of het (her)plannen van zware bedrijfsprocessen", legt Liander uit. "Alles wordt aangestuurd via het gezamenlijke energiemanagementplatform dat ECAH op dit moment ontwikkelt. Daarbij mag opwek en verbruik van elektriciteit binnen het collectief onderling worden uitgewisseld."

Meer uit Financieel

Promotiekosten Avatar-film drukken op winst Disney

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.

1 uur geleden
EU-autoriteit wil lagere drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX en xAI in vergevorderde gesprekken over fusie

SAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.

2 uur geleden
Draghi: Europa moet verdeeldheid overwinnen om machtig te worden

LEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.

2 uur geleden
Bloomberg: Emirates werkt aan hervatting vluchten naar Israël

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Industrie eurozone krimpt opnieuw in januari

LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.

4 uur geleden
Bloomberg: Walt Disney heeft nieuwe topman in vizier

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.

5 uur geleden