Groepje protesteert bij Media Park Hilversum
HILVERSUM (ANP) - Zo'n vijftien mensen hebben dinsdagavond korte tijd gedemonstreerd bij het Media Park in Hilversum. Ze demonstreerden naar eigen zeggen tegen mainstreammedia, voor eerlijke berichtgeving en riepen: "liefde, vrijheid, geen dictatuur".
Het groepje verzamelde zich aan het begin van het Media Park bij Beeld en Geluid en lieten de sirene horen die ze bij zich hadden. Ze hadden een vak toegewezen gekregen waar ze zich mochten ophouden, maar daar bleven ze niet in. Toen ze het Media Park op wilden, en een van hen zei dat ze naar de NOS wilden, hielden politie en handhavers de groep tegen bij de slagboom. Nadat de politie hen omstreeks 20.30 uur terug naar het vak had begeleid, vertrokken de demonstranten.
De gemeente Hilversum gaf eerder aan dat er geen demonstratie was aangemeld, maar stond het protest toe. Fakkels waren niet toegestaan. Een aantal demonstranten had een fakkel bij zich met een lampje erin.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
4 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."
9 uur geledenHEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.
10 uur geleden