Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groep van grote economieën (G7) coördineert aanpak coronavirus

Groep van grote economieën (G7) coördineert aanpak coronavirus

WASHINGTON (ANP) - De zeven grootste economieën van de wereld (G7) praten donderdag tijdens een videoconferentie over de coronacrisis. De Amerikaanse president Donald Trump, dit jaar hoofd van de G7, buigt zich met de leiders van Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Canada, Japan en Duitsland over de verdere aanpak.

De bedoeling is de nationale reacties op de coronapandemie te coördineren. Trump zag zich door de crisis gedwongen de jaarlijkse top van de groep, gepland in juni, te annuleren. De G7-leiders hielden op 16 maart al een videoconferentie over de aanpak van de pandemie. Voor de groep was dat de eerste keer in deze vorm.

De G7-landen zijn het onderling al eens over schuldenverlichting voor de armste landen in de wereld. Die arme landen mogen het aflossen van hun schulden aan andere landen tijdelijk onderbreken. De G7 willen wel nog instemming van China, de G20-landen en de zogenoemde Club van Parijs (de groep landen die het meeste geld uitleent).

Meer uit Buitenland

NBC: VS werken aan plan om miljoen Gazanen in Libië te huisvesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om tot 1 miljoen Palestijnen in Gaza naar Libië te verplaatsen. Vijf ingewijden hebben dat aan NBC News verteld.

1 uur geleden
Elf mensen ontsnappen uit gevangenis New Orleans door gat in muur

NEW ORLEANS (ANP) - Uit een gevangenis in de Amerikaanse stad New Orleans zijn elf gevangenen ontsnapt door vermoedelijk een gat in een muur te maken achter een toilet. Amerikaanse media zijn in het bezit van foto's van een gat waarboven onder meer staat geschreven "Te makkelijk LOL", "ik ben onschuldig" en "pak ons dan als je kan".

2 uur geleden
Europa werkt samen met VS aan extra sancties Rusland, zegt Macron

TIRANA (ANP/AFP) - Europese landen werken samen met de Verenigde Staten aan nieuwe sancties tegen Rusland als het een staakt-het-vuren met Oekraïne blijft weigeren. De Franse president Emmanuel Macron zei dat vrijdag tijdens een top van Europese leiders in Albanië.

3 uur geleden
Deense premier wil meer sancties om Russen onder druk te zetten

TIRANA (ANP) - De Deense minister-president Mette Frederiksen vindt dat Europa meer druk op Rusland moet zetten en meer sancties moet opleggen "zodat we deze oorlog kunnen beëindigen". Dat zei ze op de afsluitende persconferentie van de top met Europese regeringsleiders in Tirana. Ze hoopt dat ook de Verenigde Staten de druk op Rusland gaat opvoeren.

4 uur geleden
Iran zegt geen voorstel VS voor atoomdeal ontvangen te hebben

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft geen Amerikaans voorstel op papier ontvangen over een mogelijke atoomdeal, stelt de minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi. De Amerikaanse president Donald Trump zei een paar uur eerder juist nog dat de Amerikaanse delegatie een voorstel had overhandigd.

5 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: beleid Israël Gaza lijkt etnische zuivering

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft gewaarschuwd voor een etnische zuivering in de Gazastrook. Volgens hem lijkt dat plaats te vinden doordat Israël de aanvallen op het gebied opvoert en als beleid heeft om de Palestijnse bevolking constant te verplaatsen.

5 uur geleden
Leiders Europese grootmachten en Zelensky bellen met Trump

TIRANA (ANP/RTR) - Na het vredesoverleg vrijdag tussen Oekraïne en Rusland hebben de leiders van Oekraïne, Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Polen telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dat meegedeeld op X.

8 uur geleden