Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Groep rijkste Nederlanders ondanks corona weer rijker geworden'

'Groep rijkste Nederlanders ondanks corona weer rijker geworden'

AMSTERDAM (ANP) - Het vermogen van de 500 rijkste Nederlanders is het afgelopen jaar gestegen tot 186 miljard euro. Dat is volgens zakenblad Quote ondanks de coronacrisis 3,5 procent meer dan vorig jaar. Het is wel de kleinste stijging sinds het uitbreken van de kredietcrisis.

"De kloof tussen traditionele rijken, afkomstig uit handel, transport of productie, en razendsnelle tech- of apprijken wordt groter en de opmars van de laatste categorie wordt door de pandemie alleen maar versneld", staat te lezen in de nieuwste editie van de Quote 500, de jaarlijkse lijst met superrijken. Zo is de grote winnaar van het afgelopen jaar onder meer Adyen-oprichter Arnout Schuijff met een geschat vermogen van 2,5 miljard euro, bijna een verdubbeling ten opzichte van het jaar ervoor. Ook Mabel van Oranje profiteerde van de waardestijging van haar aandelenpakket in het fintech bedrijf. Onder de bekende Nederlanders steeg haar vermogen het hardst met ruim 93 procent, naar 560 miljoen euro.

Bovenaan de lijst staat nog steeds Charlene de Carvalho-Heineken met ruim 12 miljard euro. De dochter van de overleden bierbrouwer Freddy Heineken verloor het afgelopen jaar ruim 2 miljard euro aan vermogen.

Niet alle superrijken kregen er het afgelopen jaar meer geld bij. Naast dat van Charlene de Carvalho-Heineken wordt ook het vermogen van Frits Goldschmeding flink lager ingeschat. De oprichter van uitzendbureau Randstad verloor bijna 7 procent en bezit nu 4,1 miljard euro. Onder de bekende Nederlanders is John de Mol de grote verliezer. De mediamiljardair verloor volgens Quote ruim 11 procent van zijn vermogen en heeft nu 2,4 miljard euro.

Om een notering te verdienen in de Quote 500 moest een Nederlander dit jaar 95 miljoen euro bezitten, 7 miljoen euro meer dan vorig jaar. Nederland telt met 38 stuks ook meer miljardairs dan ooit. Vorig jaar waren dat er nog 37.

Meer uit Financieel

Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

7 minuten geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

1 uur geleden
IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

2 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

5 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

5 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

6 uur geleden