Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groep Otten steunt spoedwet stikstof

Groep Otten steunt spoedwet stikstof

DEN HAAG (ANP) - De Groep Otten zal dinsdag de spoedwet stikstof in de Eerste Kamer steunen. Henk Otten heeft dat laten weten na een overleg met premier Mark Rutte en minister van Financiën Wopke Hoekstra. Er lijkt nu een meerderheid in de senaat in zicht voor de wet, die ervoor moet zorgen dat de bouw van huizen, wegen en dergelijke weer op gang komt.

De coalitie komt zes zetels tekort voor een meerderheid in de Eerste Kamer, maar met steun van de SGP en 50PLUS zou die verzekerd zijn. De SGP heeft in de Tweede Kamer ook voorgestemd en zal dat in de senaat waarschijnlijk weer doen. 50PLUS wil als tegemoetkoming een onderzoek naar de rekenrente voor pensioenfondsen. Formeel is daarover nog geen akkoord.

Otten heeft geen wisselgeld gevraagd voor de stemmen van zijn fractie, zei hij. "We zijn niet van de chantagepolitiek, zoals sommige andere partijen", aldus Otten. Het belangrijkste vindt hij "het afwenden van een economische recessie. Dat krijgen we ervoor terug."

Het kabinet spreekt overigens ook nog met PvdA en GroenLinks, maar die stellen allebei harde eisen.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers naar Zwolle omdat nachtopvang De Wijk vol zit

ZWOLLE (ANP) - Een groep van zo'n tien asielzoekers bij aanmeldcentrum Ter Apel is vrijdagavond in een bus naar Zwolle vertrokken. Dat gebeurde omdat de nachtopvang in De Wijk al vol zit, meldt een woordvoerster van de gemeente Zwolle.

2 uur geleden
Zoeken naar slachtoffers onder puin Amsterdamse flat gestopt

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten zoeken niet meer naar mensen onder het puin van de flat in Amsterdam, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. In de afgelopen uren is niemand meer gevonden, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland vrijdagavond laat.

4 uur geleden
Storing in Europees datasysteem opgelost, meldt IND

DEN HAAG (ANP) - De storing met het asielsysteem Eurodac is opgelost. Dat laat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) vrijdagavond laat weten. De storing was op de dag dat het Europese migratiepact in werking trad.

4 uur geleden
Japanse keizer en keizerin arriveren zaterdag in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Japanse keizer Naruhito en keizerin Masako arriveren zaterdag in Nederland, is te lezen op de website van het Japanse hof. Het keizerlijk paar komt op uitnodiging van koning Willem-Alexander naar ons land voor een staatsbezoek, dat van woensdag tot en met vrijdag duurt. Het is niet gebruikelijk dat staatshoofden al dagen voor het begin van een staatsbezoek aankomen in het land dat zij bezoeken.

5 uur geleden
Hulpdiensten blijven zoeken naar mogelijke slachtoffers bij flat

AMSTERDAM (ANP) - Hulpdiensten gaan voorlopig door met het zoeken naar mogelijke slachtoffers in de flat in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Het is niet bekend of er nog mensen vermist worden. "We kunnen het niet uitsluiten totdat we alles hebben doorzocht", laat de veiligheidsregio vrijdagavond weten. Vooralsnog is niemand gevonden, maar volgens een woordvoerster is het pand nog niet helemaal doorzocht.

5 uur geleden
Evacuatie reizigers uit gestrande treinen afgerond

WOERDEN (ANP) - De evacuatie van de reizigers die zijn gestrand door een brand in een transformatorhuisje in Woerden is afgerond. Dat laat ProRail weten. Volgens de NS kwamen drie treinen op het spoor stil te staan en moesten zo'n 1300 reizigers worden geëvacueerd.

6 uur geleden
100.000 euro opgehaald voor gezinnen slachtoffers ongeval Zeeland

AXEL (ANP) - Een inzamelingsactie voor de getroffen gezinnen van het ernstige verkeersongeval in de Zeeuwse plaats Vogelwaarde heeft binnen een dag meer dan 100.000 euro opgehaald. De actie is opgezet door een ouder van de basisschool waarop de slachtoffers zaten.

6 uur geleden