Groep Otten steunt spoedwet stikstof
DEN HAAG (ANP) - De Groep Otten zal dinsdag de spoedwet stikstof in de Eerste Kamer steunen. Henk Otten heeft dat laten weten na een overleg met premier Mark Rutte en minister van Financiën Wopke Hoekstra. Er lijkt nu een meerderheid in de senaat in zicht voor de wet, die ervoor moet zorgen dat de bouw van huizen, wegen en dergelijke weer op gang komt.
De coalitie komt zes zetels tekort voor een meerderheid in de Eerste Kamer, maar met steun van de SGP en 50PLUS zou die verzekerd zijn. De SGP heeft in de Tweede Kamer ook voorgestemd en zal dat in de senaat waarschijnlijk weer doen. 50PLUS wil als tegemoetkoming een onderzoek naar de rekenrente voor pensioenfondsen. Formeel is daarover nog geen akkoord.
Otten heeft geen wisselgeld gevraagd voor de stemmen van zijn fractie, zei hij. "We zijn niet van de chantagepolitiek, zoals sommige andere partijen", aldus Otten. Het belangrijkste vindt hij "het afwenden van een economische recessie. Dat krijgen we ervoor terug."
Het kabinet spreekt overigens ook nog met PvdA en GroenLinks, maar die stellen allebei harde eisen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
33 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
18 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 dag geleden