Groep Otten steunt spoedwet stikstof
DEN HAAG (ANP) - De Groep Otten zal dinsdag de spoedwet stikstof in de Eerste Kamer steunen. Henk Otten heeft dat laten weten na een overleg met premier Mark Rutte en minister van Financiën Wopke Hoekstra. Er lijkt nu een meerderheid in de senaat in zicht voor de wet, die ervoor moet zorgen dat de bouw van huizen, wegen en dergelijke weer op gang komt.
De coalitie komt zes zetels tekort voor een meerderheid in de Eerste Kamer, maar met steun van de SGP en 50PLUS zou die verzekerd zijn. De SGP heeft in de Tweede Kamer ook voorgestemd en zal dat in de senaat waarschijnlijk weer doen. 50PLUS wil als tegemoetkoming een onderzoek naar de rekenrente voor pensioenfondsen. Formeel is daarover nog geen akkoord.
Otten heeft geen wisselgeld gevraagd voor de stemmen van zijn fractie, zei hij. "We zijn niet van de chantagepolitiek, zoals sommige andere partijen", aldus Otten. Het belangrijkste vindt hij "het afwenden van een economische recessie. Dat krijgen we ervoor terug."
Het kabinet spreekt overigens ook nog met PvdA en GroenLinks, maar die stellen allebei harde eisen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
9 uur geleden