
Groep ondernemers vangt verliezen Roda JC op
KERKRADE (ANP) - Vier ondernemers gaan de Limburgse voetbalclub Roda JC er bovenop helpen. Ze willen dat Roda volgend seizoen weer speelt in de bovenste regionen van de eerste divisie. Een van deze ondernemers, Bert Peels, zei woensdag tijdens een persconferentie dat de ondernemers het jaarlijkse verlies van Roda van 1,5 miljoen euro gaan dekken.
De bezem wordt gehaald door de oude structuur van de voetbalclub, bleek uit de woorden van Peels. Die wordt volledig vervangen. De voormalige aandeelhouders, de Rus Aleksei Korotajev en de stichting FSU, staan hun aandelen af. Alle aandelen vloeien voortaan in een Stichting Roda JC, en er wordt een nieuwe Raad van Commissarissen aangetrokken. Aan de gemeente Kerkrade is gevraagd de huur van het stadion te verlagen.
Er komt bovendien een speciale Compliance Officer, een functionaris die toeziet op de integriteit van de club. Hij zorgt ervoor dat er geen uitgaven worden gedaan die het voortbestaan van de club mogelijk in gevaar kunnen brengen. "Juist deze Compliance Officer is een noviteit in de voetbalwereld", zei Peels. "Maar het is voor ons een belangrijke voorwaarde geweest om transparant en verantwoord financieel beleid te voeren."
De ondernemers die Roda voortaan onder de arm nemen zijn beursmiljonair Roger Hodenius, ICT-ondernemer Stijn Koster, belegger Mercurius en Bert Peels.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
15 uur geleden