Groep mannen steekt voorbijgangers neer in Hanau
HANAU (ANP/DPA) - Een groep mannen heeft dinsdagavond laat in het Duitse Hanau (Hessen) ingestoken op voorbijgangers. Zeker vier mensen raakten gewond, meldt de politie. Die heeft twee Syriërs aangehouden.
De verdachten konden worden opgepakt na een tip van een getuige. Justitie zegt nog geen aanwijzingen te hebben dat zij terroristische of politieke motieven hadden. Eerder was gemeld dat een groep van vijf of meer mannen achter de aanvallen zat.
De vier slachtoffers zijn mannen van tussen de 17 en 26 jaar oud en komen onder meer uit Irak en Syrië. Ze zouden afzonderlijk van elkaar zijn aangevallen. Hun verwondingen lijken niet levensbedreigend te zijn. De autoriteiten konden nog niet zeggen of daders en slachtoffers elkaar kennen.
In Hanau richtte een rechts-extremist eerder dit jaar een bloedbad aan. De man schoot negen mensen dood met een buitenlands uiterlijk. Hij beroofde vervolgens zichzelf en zijn moeder van het leven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
4 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
7 uur geleden