Groep mannen steekt voorbijgangers neer in Hanau
HANAU (ANP/DPA) - Een groep mannen heeft dinsdagavond laat in het Duitse Hanau (Hessen) ingestoken op voorbijgangers. Zeker vier mensen raakten gewond, meldt de politie. Die heeft twee Syriërs aangehouden.
De verdachten konden worden opgepakt na een tip van een getuige. Justitie zegt nog geen aanwijzingen te hebben dat zij terroristische of politieke motieven hadden. Eerder was gemeld dat een groep van vijf of meer mannen achter de aanvallen zat.
De vier slachtoffers zijn mannen van tussen de 17 en 26 jaar oud en komen onder meer uit Irak en Syrië. Ze zouden afzonderlijk van elkaar zijn aangevallen. Hun verwondingen lijken niet levensbedreigend te zijn. De autoriteiten konden nog niet zeggen of daders en slachtoffers elkaar kennen.
In Hanau richtte een rechts-extremist eerder dit jaar een bloedbad aan. De man schoot negen mensen dood met een buitenlands uiterlijk. Hij beroofde vervolgens zichzelf en zijn moeder van het leven.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
47 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
48 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
9 uur geleden