Groep mannen deelt klappen uit aan betogers tentenprotest UvA
AMSTERDAM (ANP) - Rond de tien mannen hebben maandagavond de confrontatie gezocht met de demonstranten van het pro-Palestijnse protest bij de campus van de Universiteit van Amsterdam (UvA). De mannen begonnen de demonstranten uit het niets te slaan en gooiden met vuurwerk en fakkels.
Volgens een verslaggever ter plaatse is onduidelijk wat het motief was van het groepje dat zich zeer agressief gedroeg. Een van hen droeg een integraalhelm, van de anderen waren de gezichten te zien. Na ongeveer tien minuten werden de mannen van het terrein gewerkt door de demonstranten.
Buiten het gebarricadeerde terrein zochten mensen met Israëlische uitingen, zoals de vlag van Israël, de confrontatie met de demonstranten. Op beelden op sociale media is te zien dat sommigen van hen klappen krijgen.
De politie onderzoekt het voorval, laat een woordvoerder weten. Er is nog niemand aangehouden. Volgens de zegsman was het groepje bij het protest "ingeslopen". Het is bij hem niet bekend of er mensen gewond zijn geraakt.
Niet veel later kwam ook burgemeester Femke Halsema naar het protest. Het is niet bekend wat daarvoor de aanleiding was. Ze is het terrein niet op geweest, maar bleef staan bij een van de gebarricadeerde toegangen.
Demonstranten zetten maandag uit protest bij de campus op het Roeterseiland tenten op. Ze eisen onder meer dat de universiteit alle banden met Israël verbreekt.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
3 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
4 uur geleden