Groep investeerders wil Duindigt nieuw leven inblazen
WASSENAAR (ANP) - Een groep investeerders en paardensportliefhebbers heeft een plan ontwikkeld voor een nieuw paardensportcentrum op de plek van de historische renbaan Duindigt. Initiatiefnemer is oud-topman van Unilever en CSM Gerard Hoetmer (ook voormalig president-commissaris van Feyenoord). Het is de bedoeling het plan in december 2021 aan de gemeenteraad van Wassenaar voor te leggen.
"Het huidige draf- en rensportcomplex Duindigt herinnert slechts in zeer beperkte mate aan het roemrijke verleden van de paardensport in Wassenaar", zegt Gerard Hoetmer in een persbericht van Duindigt. "Als er niet wordt ingegrepen zal Duindigt als hart van de paardensport verloren gaan." Hoeveel de plannen kosten, meldt het persbericht niet. Volgens De Telegraaf gaat het om ruim 40 miljoen euro.
Er is twee jaar gewerkt aan het plan om op Duindigt het grootste hippische centrum van Nederland op te bouwen. De draf- en renbaan blijft daarbij op de bestaande plek. Er moeten ook faciliteiten voor springen, dressuur en polo komen. "De vele mogelijkheden die de omgeving biedt, maakt het in de toekomst mogelijk om ook faciliteiten voor eventing en endurance te ontwikkelen waardoor het toekomstige complex een functie krijgt voor paardensport in een breed scala van disciplines. De kwaliteit van de faciliteiten geeft ruimte voor zowel de top- als de breedtesport en is daarmee uniek in Nederland", aldus Duindigt.
Hoofdcomplex
In de plannen is ook een nieuw hoofdcomplex bedacht, waarin een nieuwe tribune en tal van paardenfaciliteiten worden gecombineerd met een hotel en een restaurant. Er wordt ook gekeken naar de bouw van een aantal woningen en de aanleg van een parkeerterrein. Met gemeente Wassenaar wordt nauw samengewerkt voor het stedenbouwkundig programma van eisen.
Renbaan Duindigt bestaat sinds 1906.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
10 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
15 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
17 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
18 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
1 dag geleden