Groep deels minderjarige plegers zware misdrijven aangehouden
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in Rotterdam vorige week dertien verdachten, onder wie zeven minderjarigen, aangehouden op verdenking van een reeks van veertien straatroven en woninginbraken in Rotterdam-Zuid. Sommige van deze vergrijpen gingen gepaard met zwaar geweld, meldt de politie.
Zeven van de dertien verdachten zijn tussen de 14 en 16 jaar oud, de oudste is 37 jaar. Twaalf verdachten kwamen uit Rotterdam, de andere uit Moerkapelle. De recherche gaat er niet vanuit dat zij als één dadergroep werkten, maar in verschillende groepen per geval te werk gingen.
Vorige week zijn verspreid over drie dagen alle verdachten aangehouden. Een van hen zat al vast voor een ander delict. Een andere verdachte meldde zichzelf op het politiebureau voor een straatroof waarbij ook is gestoken. Hij meldde zich nadat hij had gehoord dat twee medeverdachten al waren aangehouden.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
5 uur geleden