Groep Capitoolbestormers mag Washington niet meer in
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep Capitoolbestormers die deze week vrijkwam na gratie van president Donald Trump, mag de Amerikaanse hoofdstad Washington niet zomaar meer in. Een federale rechter besloot als voorwaarde voor hun vrijlating dat ze eerst toestemming moeten vragen aan de rechter als ze de hoofdstad willen betreden.
Een van de verbannen personen is de extreemrechtse Stewart Rhodes, leider en oprichter van de uiterst nationalistische Oath Keepers. Hij zat een celstraf van achttien jaar uit voor zijn rol bij de Capitoolbestorming op 6 januari 2021. Aanhangers van Trump drongen toen het parlementsgebouw binnen om te verhinderen dat de verkiezingswinst van Joe Biden bekrachtigd kon worden. Zo'n 1200 mensen zijn veroordeeld voor hun deelname aan die bestorming, maar zij hebben deze week allemaal gratie gekregen.
Rhodes, bekend om zijn ooglapje, kwam woensdag vrij. Een dag later werd hij door Amerikaanse journalisten weer gespot bij het Capitool.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
36 minuten geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
38 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
6 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - De Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) roept eenzijdig een staakt-het-vuren voor drie maanden uit in Soedan. RSF-leider Mohamed Hamdan Dagalo kondigde in een videotoespraak het bestand aan "als reactie op de internationale inspanningen, met name het initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump en de bemiddelaars".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
8 uur geleden