Groep Capitoolbestormers mag Washington niet meer in
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep Capitoolbestormers die deze week vrijkwam na gratie van president Donald Trump, mag de Amerikaanse hoofdstad Washington niet zomaar meer in. Een federale rechter besloot als voorwaarde voor hun vrijlating dat ze eerst toestemming moeten vragen aan de rechter als ze de hoofdstad willen betreden.
Een van de verbannen personen is de extreemrechtse Stewart Rhodes, leider en oprichter van de uiterst nationalistische Oath Keepers. Hij zat een celstraf van achttien jaar uit voor zijn rol bij de Capitoolbestorming op 6 januari 2021. Aanhangers van Trump drongen toen het parlementsgebouw binnen om te verhinderen dat de verkiezingswinst van Joe Biden bekrachtigd kon worden. Zo'n 1200 mensen zijn veroordeeld voor hun deelname aan die bestorming, maar zij hebben deze week allemaal gratie gekregen.
Rhodes, bekend om zijn ooglapje, kwam woensdag vrij. Een dag later werd hij door Amerikaanse journalisten weer gespot bij het Capitool.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het Venezolaanse Rode Kruis is bezig met reddingswerkzaamheden in de gebieden die door twee zware aardbevingen zijn getroffen. Op beelden die de organisatie op Instagram heeft geplaatst, is te zien dat gezocht wordt in het puin. Hulporganisaties brengen nog in kaart wat precies nodig is aan steun en spullen.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische weerinstituut KMI heeft voor vrijdag code rood afgegeven voor de provincies Luik en Limburg om de hitte. De temperatuur kan oplopen tot 40 graden in de provincies in het oosten van België.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De waarnemend president van Venezuela, Delcy Rodríguez, meldt dat door de twee aardbevingen van woensdag zeker 32 mensen zijn omgekomen en meer dan 700 mensen gewond zijn geraakt. Het betreft een eerste balans.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben laten weten dat ze in contact staan met de Venezolaanse autoriteiten na zware aardbevingen en dat ze hulp mobiliseren voor het Zuid-Amerikaanse land. "We staan in contact met de autoriteiten en mobiliseren hulp", aldus onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau op X. Hij noemde de aardbevingen "verwoestend".
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - In het noorden van Venezuela hebben woensdag (lokale tijd) kort na elkaar twee zware aardbevingen met een kracht van respectievelijk 7.2 en 7.5 plaatsgevonden. Dat meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. Eerder op de dag sprak de USGS van slechts een enkele aardbeving met een kracht van 7.1.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.
7 uur geleden