Groep Capitoolbestormers mag Washington niet meer in
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep Capitoolbestormers die deze week vrijkwam na gratie van president Donald Trump, mag de Amerikaanse hoofdstad Washington niet zomaar meer in. Een federale rechter besloot als voorwaarde voor hun vrijlating dat ze eerst toestemming moeten vragen aan de rechter als ze de hoofdstad willen betreden.
Een van de verbannen personen is de extreemrechtse Stewart Rhodes, leider en oprichter van de uiterst nationalistische Oath Keepers. Hij zat een celstraf van achttien jaar uit voor zijn rol bij de Capitoolbestorming op 6 januari 2021. Aanhangers van Trump drongen toen het parlementsgebouw binnen om te verhinderen dat de verkiezingswinst van Joe Biden bekrachtigd kon worden. Zo'n 1200 mensen zijn veroordeeld voor hun deelname aan die bestorming, maar zij hebben deze week allemaal gratie gekregen.
Rhodes, bekend om zijn ooglapje, kwam woensdag vrij. Een dag later werd hij door Amerikaanse journalisten weer gespot bij het Capitool.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
6 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
7 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
13 uur geleden