'Groente en fruit met enige vertraging naar Verenigd Koninkrijk'
ZOETERMEER (ANP) - De levering van groente en fruit in het Verenigd Koninkrijk uit Nederland gaat gewoon door, maar bij de transporten is sprake van enige vertraging. Dat zegt een woordvoerster van branchevereniging GroentenFruit Huis.
Ze wijst er daarbij op dat tot nu toe alle transporten vanuit Hoek van Holland gewoon door konden gaan. "En inmiddels is ook bekend geworden dat de transporten vanuit Frankrijk mogelijk weer hervat kunnen worden. Dat scheelt ook", zegt ze. Het is onduidelijk of er eventuele schade is voor de sector, vanwege de vertragingen. "Alle producten worden met koelwagens vervoerd. Dat is wel even goed te houden."
De Britse markt is belangrijk voor de Nederlandse groente- en fruitsector. De afgelopen drie jaar werd er jaarlijks voor 1,2 miljard euro aan verse groente en fruit aan het land verkocht. De helft van de jaaromzet bestaat uit tomaten, paprika en komkommer.
In december gaat het vooral om uien en tomaten. Deze twee groenten waren in de laatste maand van vorig jaar samen goed voor 40 procent van het totale gewicht dat naar het Verenigd Koninkrijk werd uitgevoerd. De totale exportomzet bedroeg in december 2019 een kleine 70 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
12 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.
4 uur geleden