'Groente en fruit met enige vertraging naar Verenigd Koninkrijk'
ZOETERMEER (ANP) - De levering van groente en fruit in het Verenigd Koninkrijk uit Nederland gaat gewoon door, maar bij de transporten is sprake van enige vertraging. Dat zegt een woordvoerster van branchevereniging GroentenFruit Huis.
Ze wijst er daarbij op dat tot nu toe alle transporten vanuit Hoek van Holland gewoon door konden gaan. "En inmiddels is ook bekend geworden dat de transporten vanuit Frankrijk mogelijk weer hervat kunnen worden. Dat scheelt ook", zegt ze. Het is onduidelijk of er eventuele schade is voor de sector, vanwege de vertragingen. "Alle producten worden met koelwagens vervoerd. Dat is wel even goed te houden."
De Britse markt is belangrijk voor de Nederlandse groente- en fruitsector. De afgelopen drie jaar werd er jaarlijks voor 1,2 miljard euro aan verse groente en fruit aan het land verkocht. De helft van de jaaromzet bestaat uit tomaten, paprika en komkommer.
In december gaat het vooral om uien en tomaten. Deze twee groenten waren in de laatste maand van vorig jaar samen goed voor 40 procent van het totale gewicht dat naar het Verenigd Koninkrijk werd uitgevoerd. De totale exportomzet bedroeg in december 2019 een kleine 70 miljoen euro.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geleden