Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks zwicht niet voor kritiek op wachtgeld Timmermans

GroenLinks zwicht niet voor kritiek op wachtgeld Timmermans

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-fractievoorzitter Jesse Klaver vindt wachtgeld voor Kamerleden als vangnet voor een onzekere politieke functie een groot goed. Daarmee pareerde hij de kritiek van PVV-leider Geert Wilders en BBB-voorvrouw Caroline van der Plas op lijsttrekker Frans Timmermans. De voormalige Eurocommissaris krijgt na zijn recente ontslag wachtgeld. PVV en BBB vinden dat Timmermans daarvan af moet zien.

Vooral Wilders was fel. Hij riep Klaver op om een beroep te doen op Timmermans, om de komende maanden af te zien van dat wachtgeld. Met dat wachtgeld voert Timmermans als lijsttrekker campagne voor GroenLinks-PvdA. Jarenlang heeft hij als EU-commissaris tonnen per jaar verdiend. Daarvan kan hij wel een paar maanden zonder wachtgeld campagne voeren, vindt Wilders. Klaver wierp terug dat hij alleen aan Timmermans wil vragen om een goede verkiezingscampagne te voeren.

"Ik zie dat Klaver dit verdedigt als een boer met kiespijn", probeerde Wilders. De PVV-leider vindt dat Timmermans het "socialistische fatsoen" zou moeten hebben om af te zien van wachtgeld. Niet in de laatste plaats omdat Timmermans zo goed als zeker in december als Kamerlid wordt geïnstalleerd. Van der Plas viel hem bij.

Wachtgeld voor Kamerleden die na verkiezingen niet terugkeren, is volgens hen totaal anders dan gebruikmaken van een wachtgeldregeling om campagne te voeren. Klaver ziet daar geen verschil in. "We zijn allemaal passanten in de politiek", zei de GroenLinks-politicus. Wachtgeld is een belangrijk instrument in het democratische systeem, betoogde hij.

Meer uit Politiek

Asielminister stuurt binnenkort strengere brief spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"

9 uur geleden
Jetten: hoge olieprijs zet landen aan tot aanpak schaduwvloot

DEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.

9 uur geleden
COA onderschrijft oproep asielminister: 'acuut noodopvang nodig'

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."

9 uur geleden
Gemeenten snappen oproep minister voor meer asielopvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
GroenLinks en PvdA samen verder als Progressief Nederland (PRO)

HALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

11 uur geleden
Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

16 uur geleden