Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks wil schadefonds voor gedupeerde oud-turnsters

GroenLinks wil schadefonds voor gedupeerde oud-turnsters

DEN HAAG (ANP) - Oud-turnsters die in de problemen zitten door grensoverschrijdend gedrag van hun vroegere trainers, moeten snel en goed worden geholpen, vindt GroenLinks. De oppositiepartij pleit maandag voor de oprichting van een schadefonds. Ook moet er psychische hulp komen voor de oud-sporters.

Deze zomer kwamen tal van misstanden in de turnwereld aan het licht. Turnsters traden naar buiten met verhalen over trainers die de jonge vrouwen kleineerden, uitscholden, vernederden en zelfs mishandelden. Ook de Tweede Kamer heeft die verhalen recent gehoord, in een gesprek met (oud-)topsporters, sportbonden en deskundigen.

De verhalen hebben GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld "aangegrepen", zegt zij. In het debat over de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, vraagt ze dan ook om "adequate hulp" voor de turnsters, die tot nu toe vaak uitblijft. Ook andere sporters moeten hiervoor in aanmerking komen.

"Hier zijn dingen gruwelijk misgegaan. Misstanden zijn te lang op hun beloop gelaten, met veel menselijk leed als gevolg", zegt Westerveld. "Turnsters kampen met lichamelijke en psychische klachten en met andere gevolgen, zoals inkomstenverlies, omdat zij minder of helemaal niet kunnen werken."

GroenLinks wil niet wachten op een lopend onderzoek naar de misstanden. Dat zou tot meer schade leiden bij de oud-turnsters.

Meer uit Binnenland

Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

10 minuten geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

15 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

15 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

16 uur geleden
COA: inschatting opvangplekken geeft duidelijkheid

DEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

16 uur geleden
Cel- en taakstraffen voor geradicaliseerde TikTok-jongeren

ROTTERDAM (ANP) - De kinderrechter in Rotterdam heeft vrijdag vijf van zeven verdachten met leeftijden vanaf 15 jaar veroordeeld voor onder meer lidmaatschap van Islamitische Staat (IS) en het op TikTok opruien van anderen om terroristische misdrijven te plegen. De rechtbank veroordeelde twee jonge verdachten tot jeugddetentie. Drie kregen taakstraffen opgelegd tot 130 uur, deels voorwaardelijk. De rechtbank sprak de jongeren vrij van het treffen van voorbereidingen om een terroristische aanslag te plegen.

17 uur geleden