GroenLinks wil schadefonds voor gedupeerde oud-turnsters
DEN HAAG (ANP) - Oud-turnsters die in de problemen zitten door grensoverschrijdend gedrag van hun vroegere trainers, moeten snel en goed worden geholpen, vindt GroenLinks. De oppositiepartij pleit maandag voor de oprichting van een schadefonds. Ook moet er psychische hulp komen voor de oud-sporters.
Deze zomer kwamen tal van misstanden in de turnwereld aan het licht. Turnsters traden naar buiten met verhalen over trainers die de jonge vrouwen kleineerden, uitscholden, vernederden en zelfs mishandelden. Ook de Tweede Kamer heeft die verhalen recent gehoord, in een gesprek met (oud-)topsporters, sportbonden en deskundigen.
De verhalen hebben GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld "aangegrepen", zegt zij. In het debat over de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, vraagt ze dan ook om "adequate hulp" voor de turnsters, die tot nu toe vaak uitblijft. Ook andere sporters moeten hiervoor in aanmerking komen.
"Hier zijn dingen gruwelijk misgegaan. Misstanden zijn te lang op hun beloop gelaten, met veel menselijk leed als gevolg", zegt Westerveld. "Turnsters kampen met lichamelijke en psychische klachten en met andere gevolgen, zoals inkomstenverlies, omdat zij minder of helemaal niet kunnen werken."
GroenLinks wil niet wachten op een lopend onderzoek naar de misstanden. Dat zou tot meer schade leiden bij de oud-turnsters.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
1 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
16 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
22 uur geleden