Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks wil met 'routekaart' CO2-uitstoot stoppen in 2045

GroenLinks wil met 'routekaart' CO2-uitstoot stoppen in 2045

DEN HAAG (ANP) - In 2045 moet Nederland geen broeikasgassen zoals CO2 meer uitstoten, wil GroenLinks. Om dat te bereiken komt de partij maandag met een 'routekaart', die naar Amerikaans voorbeeld de Green New Deal is genoemd. Schiphol moet gedwongen krimpen, over tien jaar moeten windmolens op zee dubbel zoveel gigawatt opbrengen als gepland, en voor gas- en oliewinning worden geen vergunningen meer gegeven.

"We hebben nog tien jaar de tijd om een klimaatcrisis te voorkomen", zegt GroenLinks-leider Jesse Klaver, die het plan presenteert. "En het maatschappelijk tij keert: de klimaatgeneratie is opgestaan en laat luid en duidelijk van zich horen." Volgens de partij worden de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen 'klimaatverkiezingen'.

De luchthaven Schiphol wordt als het aan GroenLinks ligt gedwongen om te krimpen. Lelystad Airport gaat bovendien niet open, zegt de partij. Ook komt er extra belasting op kerosine en vliegtickets. Klaver pleit verder voor een hervorming van de landbouw en een halvering van de veestapel. Daarnaast wil de partij dat 325 vierkante kilometer aan beschikbare daken wordt bedekt met zonnepanelen.

Om dit te bereiken moet er een groene economie komen, bepleit de partij. Investeringen in het klimaat zullen tot 100.000 mensen aan een baan helpen, denkt GroenLinks. De extra belasting die bedrijven moeten betalen als ze het milieu schade toebrengen, wordt in een "systeem van basiszekerheid" gestopt. Zo hoopt de partij "armoede te bestrijden en de inkomens van mensen die weinig verdienen te verhogen".

Meer uit Binnenland

Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

26 minuten geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

8 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

9 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

12 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

15 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

15 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

15 uur geleden