Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks wil coalitiepartijen kleur laten bekennen over '2030'

GroenLinks wil coalitiepartijen kleur laten bekennen over '2030'

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartij GroenLinks wil coalitiepartijen VVD, D66, ChristenUnie en vooral CDA met een motie kleur laten bekennen over het stikstofdoel in 2030. Volgens het coalitieakkoord moet in dat jaar de stikstofuitstoot gehalveerd zijn ten opzichte van 2019. Maar CDA-leider en minister Wopke Hoekstra zei vorige week in een interview dat die deadline voor hem "niet heilig" is.

Premier Mark Rutte zei daarop al snel dat de opmerkingen van Hoekstra "even terzijde" worden gelegd. VVD-coryfee Johan Remkes is immers bezig met gesprekken tussen boeren, natuurorganisaties en lagere overheden en het kabinet over de stikstofaanpak van het komende jaar. Daardoor is onduidelijk hoe het CDA nu precies naar 2030 als deadline kijkt, temeer omdat Rutte en D66-leider Sigrid Kaag steeds hebben benadrukt dat er geen verzoek ligt om af te wijken van het coalitieakkoord.

Met een motie over de deadline wil GroenLinks klip en klaar weten hoe de partijen daarover denken. Naar verwachting zullen er meer oppositiepartijen zijn die duidelijkheid eisen van het kabinet en de coalitiepartijen. Voorvrouw Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging wil in een motie voorstellen 2030 als deadline juist los te laten. Zij verwacht dat het kabinet het debat en de 'vertrouwenscrisis' niet overleeft. "En dat is heel goed nieuws", aldus Van der Plas. "Dit doormodderen kan zo niet langer gaan. Er zijn alleen maar crises bijgekomen, er is niets opgelost. Er is geen leiderschap."

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

3 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

4 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

4 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

3 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

3 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden