GroenLinks stelt vragen over mogelijke statiegeldfouten supers
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks wil tekst en uitleg over een onderzoek van de Inspectie van Leefomgeving en Transport (ILT) naar mogelijke overtredingen door supermarkten op het gebied van statiegeld op plastic flessen. Daarover heeft Tweede Kamerlid Kauthar Bouchallikht Kamervragen gesteld aan staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat Steven van Weyenberg.
Dit weekend meldde tv-programma Kassa dat de ILT kijkt naar diverse plastic flessen die te koop zijn in de supermarkt en waar nu geen statiegeld op zit. Daarmee overtreden de supers mogelijk de statiegeldwet. Voor sappen hoeven ze weliswaar geen statiegeld te vragen, maar die uitzondering geldt alleen als het om een 100 procent sap gaat. Is bijvoorbeeld suiker of water toegevoegd, dan moet er wel sprake zijn van statiegeld.
Een woordvoerder van de ILT bevestigt hierover recent een handhavingsverzoek te hebben ontvangen van de organisatie Recycling Netwerk. Naar aanleiding daarvan zal er onderzoek worden gedaan, maar wanneer de uitkomst bekend wordt is nog niet bekend. Diverse supermarkten lieten aan Kassa al weten zelf ook in de kwestie te duiken.
Bouchallikht vindt dat de wijze waarop nu met statiegeld wordt omgegaan leidt tot onnodig veel verwarring bij consumenten. Dat is volgens de GroenLinks-politica slecht voor het draagvlak en voor het milieu. "Op alle plastic flessen moet gewoon statiegeld worden geheven. We vragen de staatssecretaris om zo snel mogelijk daarvoor actie te ondernemen."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
21 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
23 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 dag geleden