Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks, SP en PvdA willen huren bevriezen

GroenLinks, SP en PvdA willen huren bevriezen

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks, SP en PvdA willen de huren bevriezen om te voorkomen dat mensen door de gevolgen van de coronacrisis in de problemen komen. De linkse oppositie vindt de spoedwet van het kabinet om huurders te beschermen onvoldoende.

De huren in de sociale sector kunnen per 1 juli maximaal 6,6 procent stijgen. Dat vinden de drie partijen veel te hoog in deze onzekere economische tijden waarbij veel mensen hun inkomsten zien verdwijnen. In de vrije sector geldt geen maximum huurverhoging.

Verder vindt het trio de maatregelen van het kabinet om huisuitzettingen te voorkomen niet ver genoeg gaan. Als een verhuurder wil verbouwen kan een huurder volgens de oppositiepartijen alsnog het huis worden uitgezet.

Afspraak

Het kabinet voelt niets voor het voorstel van links, blijkt uit antwoorden van minister Stientje van Veldhoven (Wonen) aan de Tweede Kamer. Ze heeft vertrouwen in de afspraken die ze heeft gemaakt met verhuurders en brancheorganisaties. "Bovendien kan een generiek uitstel van de huurverhoging erin resulteren dat verhuurders minder investeringsruimte krijgen voor verduurzaming of nieuwbouw", aldus de bewindsvrouw.

Van Veldhoven heeft vorige maand met de sector afgesproken dat er tijdens de coronacrisis geen mensen uit hun huis worden gezet, tenzij er sprake is van criminele activiteiten of extreme overlast. Voor huurders die toch in de financiële problemen komen, wordt met maatwerk geprobeerd tot een oplossing te komen.

De Tweede Kamer bespreekt de spoedwet van het kabinet woensdag.

Meer uit Politiek

Ruim 750 jongeren met een-op-een jeugdzorg, minister geschrokken

DEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.

14 minuten geleden
Ook Nederland ziet Russisch patroon in droneaanval Leipzig

WICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".

1 uur geleden
Kinderopvangtoeslag stijgt volgend jaar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

1 uur geleden
Rechtbank: asielzoeker mag niet terug naar Italië ondanks EU-pact

DEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.

2 uur geleden
Erkens gaat onderhandelen met buurlanden over aantallen wolven

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.

3 uur geleden
Boswijk gefrustreerd over trage EU-hulp aan Oekraïne

WICKLOW (ANP) - Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) is behoorlijk gefrustreerd over het uitblijven van snelle hulp aan Oekraïne door de EU. Dat zei de bewindsman na afloop van de informele EU-raad Defensie in Ierland. Oekraïne kampt al jaren met een tekort aan luchtverdediging, maar verscheidene EU-landen weigeren nog steeds over de brug te komen met bijvoorbeeld Patriots die ze in voorraad hebben.

3 uur geleden
Eerdmans: hand uitsteken naar links en rechts gaat VVD bezuren

DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans denkt dat het niet goed is geweest voor de VVD dat er handreikingen zijn gedaan naar linkse en rechtse oppositiepartijen bij de begroting. "De fout is dat jullie naar iedereen kijken, dan houd je niemand tevreden", zei Eerdmans bij de opening van het politieke jaar van de Stichting Machiavelli. "De hand uitsteken naar links en naar rechts gaat de VVD bezuren", beweerde Eerdmans stellig.

10 uur geleden