
GroenLinks-PvdA wil aangifte doen na intimidatie Timmermans
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil aangifte doen na een incident zondagmiddag in Amsterdam waar partijleider Frans Timmermans werd geïntimideerd en uitgescholden. Dat laat zijn woordvoerder desgevraagd weten. Van welk strafbaar feit aangifte wordt overwogen, zegt hij niet. "Daarover hebben we contact met onze juristen."
Timmermans werd op een Amsterdams terras geïnterviewd door RTL Nieuws toen hij door enkele mannen werd uitgescholden voor onder meer "vieze kankerhond" en "linkse hoerenkind". In de hoofdstad werd zondag een demonstratie gehouden tegen asielmigratie.
De politie wil niet zeggen of de partij inmiddels aangifte heeft gedaan. Het Openbaar Ministerie zal niets doen voordat er aangifte wordt gedaan, aldus een woordvoerder.
Meer uit Politiek
ENSCHEDE (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz hoopt dat Geert Wilders van de PVV wél naar het verkiezingsdebat van SBS6 komt van donderdag 23 oktober, nadat hij het RTL-debat van afgelopen zondag had afgezegd om veiligheidsredenen. Ze gaat ervan uit dat SBS6 zorgt voor veilige omstandigheden. "Dan is het altijd aan degene zelf: voel je je ook veilig?", aldus de politica.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen willen de discussie over woningbouw minder politiek maken, spreken ze uit in een debat over wonen in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. Alle partijen willen dat er jaarlijks zo'n 100.000 huizen gebouwd worden en dat mensen in een betaalbaar, passend huis kunnen wonen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is kwetsbaar voor sabotage en cyberaanvallen en dat vraagt om forse investeringen. Het nieuwe kabinet zal daar minstens 600 miljoen euro voor moeten vrijmaken. Dat staat in een advies dat maandag is aangeboden aan demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur, VVD).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het demissionaire kabinet verwelkomt de vrijlating van de laatste nog levende Israëlische gijzelaars. Minister-president Dick Schoof spreekt op X van "een enorme opluchting", maar benadrukt dat ook de lichamen van overleden gijzelaars snel moeten worden overgedragen. Ook Israël moet zich volgens de premier aan zijn kant van de afspraken houden, zoals het toelaten van veel meer humanitaire hulp in Gaza.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleiders reageren verheugd op de vrijlating van Israëlische gijzelaars die meer dan twee jaar zijn vastgehouden door Hamas. "Fantastisch nieuws", vindt PVV-leider Geert Wilders. GroenLinks-PvdA-voorman Frans Timmermans noemt de vrijlating "hoopvol" en "een belangrijke eerste stap", maar benadrukt dat er ook voor de Palestijnen in Gaza "perspectief moet komen op duurzame vrede".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal verwijt Dilan Yeşilgöz van de VVD dat ze "de huidige tijdgeest niet meer aanvoelt" door vast te houden aan de hypotheekrenteaftrek. Daarmee is ze de "status quo aan het handhaven", zei de CDA'er tijdens het verkiezingsdebat van RTL Nieuws. "U oververhit de woningmarkt nog meer."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het jaarlijks bijbouwen van 100.000 nieuwe woningen is een belofte die het CDA, de VVD en GroenLinks-PvdA niet durven te maken. Lange tijd gold voor het kabinet dit aantal als het jaarlijks te halen doel voor nieuwbouw, maar al jarenlang blijft de bouw achter. In het RTL-verkiezingsdebat zeggen de drie partijen dat het garanderen van jaarlijks 100.000 nieuwe huizen een valse belofte is.
16 uur geleden