Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks en PvdD werken samen aan vuurwerkverbod

GroenLinks en PvdD werken samen aan vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks slaat de handen ineen met de Partij voor de Dieren om consumentenvuurwerk te verbieden. De PvdD presenteerde maandag al een plan voor een initiatiefwet. De partijen besluiten daarin samen op te trekken, meldt GroenLinks

"Het is vreselijk dat de jaarwisseling keer op keer uit de hand loopt", zegt GroenLinks-leider Jesse Klaver. Het is onacceptabel dat hulpverleners bedreigd worden, bekogeld worden met vuurwerk en daardoor hun werk niet kunnen doen." Deze jaarwisseling werd een recordbedrag uitgegeven aan vuurwerk.

Het kabinet is nog niet voor een algemeen verbod. De linkse partijen willen daarom dat het vanuit de Tweede Kamer wordt geregeld. Daarbij moet 'kindervuurwerk', zoals sterretjes, wel toegestaan blijven. Ook georganiseerde vuurwerkshows, bijvoorbeeld door gemeenten, worden dan niet verboden.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

1 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

1 uur geleden
Gewonde bij steekincident in Schinveld

SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

16 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

17 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

18 uur geleden