GroenLinks en PvdA nog sceptisch over invulling coalitieplannen
DEN HAAG (ANP) - De PvdA en GroenLinks zien in het coalitieakkoord voornemens waar ze het mee eens zijn, maar hebben twijfels over de concrete uitvoering. Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks) uitten tijdens het debat met de informateurs vergelijkbare kritiek.
"Het is goed dat er een coalitieakkoord ligt", zei Ploumen. "Het is ook goed dat er op een aantal onderwerpen serieuze stappen worden gezet om te zorgen dat de noden die er zijn, de problemen die er zijn, aangepakt worden." Ze had het over plannen voor lerarensalarissen, de afschaffing van de verhuurderheffing en geld voor klimaatverandering.
Toch sprak Ploumen ook haar teleurstelling uit over de plannen voor corona, de zorg, werk, wonen en het herstel van vertrouwen in de politiek. "Dit coalitieakkoord leest als één grote erkenning dat het de afgelopen jaren op punten is misgegaan als het gaat om beleid", zo zei ze. Ze vroeg zich af of deze coalitie wel in staat zou blijken om de juiste keuzes te maken.
Uitwerking
Klaver noemde meer voorbeelden van voornemens waarvan hij zich afvraagt hoe ze uitgevoerd zullen worden. "Ik heb nu het gevoel overschreeuwd te worden met ambities en stukgegooid te worden met zakken geld. Ik weet wel wat jullie willen gaan doen, maar weet niet waar jullie heen willen. Het is geen nieuw leiderschap, het is trouwens ook geen oud leiderschap. Het is de voortzetting van de status quo."
De GroenLinks-leider vroeg voor het vervolg van het formatieproces om een gedetailleerdere uitwerking van de plannen. Hij wil een "lijst met afrekenbare doelen" van het volgende kabinet, en een doorrekening van de plannen door de planbureaus CPB, PBL en SCP.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
1 dag geleden