GroenLinks en ChristenUnie willen snel actie tegen Tata Steel
DEN HAAG (ANP) - Er moet snel worden ingegrepen tegen Tata Steel, nu volgens het RIVM blijkt dat de uitstoot van schadelijke stoffen veel hoger is dan gedacht. GroenLinks wil dat een van de meest vervuilende onderdelen van het fabriekscomplex dichtgaat en de ChristenUnie vindt dat de huidige afspraken voor uitstoot nageleefd moeten worden.
Volgens GroenLinks-Kamerlid Suzanne Kröger is Tata "out of control". Ze vindt dat "de regels om het beest Tata in bedwang te houden" niet werken. Volgens haar partij moet het kabinet de zogeheten Kooksfabriek 2 sluiten. Die verouderde installatie zorgt voor de meeste uitstoot van fijnstof en andere schadelijke stoffen.
ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis is "geschrokken" dat Tata nog meer uitstoot dan eerder werd gerapporteerd. Het bedrijf moet zich aan de afspraken houden en daarop moet ook worden gehandhaafd, vindt de partij. "Bij Tata wordt nu steeds meer duidelijk dat de situatie niet op orde is dat vraagt om directe handhaving van de verleende vergunning", aldus Grinwis.
Onvolledig
Volgens het RIVM, dat onderzoek doet naar de uitstoot van Tata, zijn de gegevens die het bedrijf opgeeft over de uitstoot mogelijk onvolledig. In de omgeving zijn veel hogere concentraties van metalen en zogeheten paks (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) gevonden. Deze stoffen zijn schadelijk voor de gezondheid.
Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Milieu) wil binnenkort met het bedrijf om tafel om te horen of de cijfers kloppen. "Ik ben ook heel benieuwd hoe Tata reageert op de onderzoeksresultaten van het RIVM", zei de bewindsvrouw vrijdag voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. Volgende week debatteert de Tweede Kamer over de kwestie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer risico's nemen op het stroomnet om een aansluitstop in het midden van het land te voorkomen, door een deel van de reserveruimte in te zetten. Dat schrijft staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Energie, CDA) in een Kamerbrief.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil opheldering van het kabinet over berichtgeving dat het kanon op Zr. Ms. Evertsen niet werkt. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat meedoen aan een missie in het oosten van de Middellandse Zee om Cyprus en het NAVO-grondgebied te beschermen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als mensen aan een chatbot vragen op welke partij ze moeten stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen, krijgen ze vrijwel nooit het advies om op een lokale partij te stemmen. Dat concludeert de Autoriteit Persoonsgegevens. Die is niet alleen de toezichthouder voor privacy, maar ook voor kunstmatige intelligentie (AI).
10 uur geleden