Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks en ChristenUnie willen snel actie tegen Tata Steel

GroenLinks en ChristenUnie willen snel actie tegen Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Er moet snel worden ingegrepen tegen Tata Steel, nu volgens het RIVM blijkt dat de uitstoot van schadelijke stoffen veel hoger is dan gedacht. GroenLinks wil dat een van de meest vervuilende onderdelen van het fabriekscomplex dichtgaat en de ChristenUnie vindt dat de huidige afspraken voor uitstoot nageleefd moeten worden.

Volgens GroenLinks-Kamerlid Suzanne Kröger is Tata "out of control". Ze vindt dat "de regels om het beest Tata in bedwang te houden" niet werken. Volgens haar partij moet het kabinet de zogeheten Kooksfabriek 2 sluiten. Die verouderde installatie zorgt voor de meeste uitstoot van fijnstof en andere schadelijke stoffen.

ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis is "geschrokken" dat Tata nog meer uitstoot dan eerder werd gerapporteerd. Het bedrijf moet zich aan de afspraken houden en daarop moet ook worden gehandhaafd, vindt de partij. "Bij Tata wordt nu steeds meer duidelijk dat de situatie niet op orde is dat vraagt om directe handhaving van de verleende vergunning", aldus Grinwis.

Onvolledig

Volgens het RIVM, dat onderzoek doet naar de uitstoot van Tata, zijn de gegevens die het bedrijf opgeeft over de uitstoot mogelijk onvolledig. In de omgeving zijn veel hogere concentraties van metalen en zogeheten paks (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) gevonden. Deze stoffen zijn schadelijk voor de gezondheid.

Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Milieu) wil binnenkort met het bedrijf om tafel om te horen of de cijfers kloppen. "Ik ben ook heel benieuwd hoe Tata reageert op de onderzoeksresultaten van het RIVM", zei de bewindsvrouw vrijdag voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. Volgende week debatteert de Tweede Kamer over de kwestie.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

21 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

22 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

22 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden