Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks en ChristenUnie willen snel actie tegen Tata Steel

GroenLinks en ChristenUnie willen snel actie tegen Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Er moet snel worden ingegrepen tegen Tata Steel, nu volgens het RIVM blijkt dat de uitstoot van schadelijke stoffen veel hoger is dan gedacht. GroenLinks wil dat een van de meest vervuilende onderdelen van het fabriekscomplex dichtgaat en de ChristenUnie vindt dat de huidige afspraken voor uitstoot nageleefd moeten worden.

Volgens GroenLinks-Kamerlid Suzanne Kröger is Tata "out of control". Ze vindt dat "de regels om het beest Tata in bedwang te houden" niet werken. Volgens haar partij moet het kabinet de zogeheten Kooksfabriek 2 sluiten. Die verouderde installatie zorgt voor de meeste uitstoot van fijnstof en andere schadelijke stoffen.

ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis is "geschrokken" dat Tata nog meer uitstoot dan eerder werd gerapporteerd. Het bedrijf moet zich aan de afspraken houden en daarop moet ook worden gehandhaafd, vindt de partij. "Bij Tata wordt nu steeds meer duidelijk dat de situatie niet op orde is dat vraagt om directe handhaving van de verleende vergunning", aldus Grinwis.

Onvolledig

Volgens het RIVM, dat onderzoek doet naar de uitstoot van Tata, zijn de gegevens die het bedrijf opgeeft over de uitstoot mogelijk onvolledig. In de omgeving zijn veel hogere concentraties van metalen en zogeheten paks (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) gevonden. Deze stoffen zijn schadelijk voor de gezondheid.

Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Milieu) wil binnenkort met het bedrijf om tafel om te horen of de cijfers kloppen. "Ik ben ook heel benieuwd hoe Tata reageert op de onderzoeksresultaten van het RIVM", zei de bewindsvrouw vrijdag voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. Volgende week debatteert de Tweede Kamer over de kwestie.

Meer uit Politiek

Van Weel keurt geweldsoproep Markuszower 'hard af'

DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".

5 uur geleden
Markuszower: had me beter, scherper en gepaster moeten uitspreken

HILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.

6 uur geleden
VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

1 dag geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

2 dagen geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

2 dagen geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

2 dagen geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

2 dagen geleden