Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks en ChristenUnie: extra geld voor gezondere leefstijl

GroenLinks en ChristenUnie: extra geld voor gezondere leefstijl

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en ChristenUnie willen meer geld uittrekken voor de strijd tegen roken, problematisch alcoholgebruik en overgewicht. Het kabinet trekt het komende jaar 10 miljoen euro uit voor het Nationaal Preventieakkoord, waarin deze zaken worden aangepakt. Maar daar moet 3 miljoen euro extra bij, zo stellen de twee partijen woensdag voor tijdens het debat over de zorgbegroting.

Het kabinet heeft in het akkoord samen met zeker zeventig organisaties afspraken gemaakt om een gezondere leefstijl te bevorderen. GroenLinks en de kleinste regeringspartij zijn bang dat het budget dat daarvoor deze regeerperiode beschikbaar is, onvoldoende blijkt. Ze wijzen erop dat preventie op langere termijn nodig is om mensen gezonder, vitaler en weerbaarder te maken. Juist in deze coronatijd is volgens hen gebleken dat sporten, gezond eten en minder roken en alcohol belangrijk zijn.

Het extra geld moet naar de websites en campagnes tegen roken en een impuls geven aan het programma tegen probleemdrinken. Betrokkenen moeten sneller worden doorverwezen naar hulpverlening. Ook kunnen met het extra geld mensen met overgewicht en diabetes beter worden begeleid.

"Voorkomen is beter dan genezen. Maar onze zorg is een marktsysteem dat is ingericht om ziektes te genezen in plaats van te voorkomen. Investeringen in preventie zijn niet rendabel. Daarom zeggen wij: grijp in en investeer in gezondheid", zegt Wim-Jan Renkema (GroenLinks). "Een gezonde leefstijl kan corona niet voorkomen, maar kan wel de effecten van corona dempen. Ook hierom is het van cruciaal belang dat we aandacht blijven geven aan preventie", zegt Carla Dik-Faber (ChristenUnie).

De twee partijen gaan ervan uit dat de Tweede Kamer hun voorstel steunt.

Meer uit Binnenland

Bob Vylan bedankt poppodium Doornroosje voor doorgaan optreden

NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.

4 minuten geleden
Zevende arrestatie rond onrust Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Extra toezichthouders op station en bussen bij Ter Apel

EMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".

1 uur geleden
Steel met mes gevonden op plaats delict dode man in Herkenbosch

HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.

2 uur geleden
Onstuimig tijdens Prinsjesdag, dinsdagochtend windkracht 6

DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.

4 uur geleden
Zes jaar cel geëist tegen ouders van dode baby Helvoirt

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.

4 uur geleden
Optreden Bob Vylan maandag in Nijmegen mag doorgaan van rechter

ARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.

5 uur geleden