GroenLinks: einde belastingvoordeel nieuwe ouders nu onacceptabel
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens oppositiepartij GroenLinks "onacceptabel" dat het belastingvoordeel voor werkende ouders van jonge kinderen verdwijnt per 2025, terwijl ouders pas vanaf twee jaar later genieten van bijna gratis kinderopvang. De partij "eist dat de bezuiniging van tafel gaat".
De zogenoemde inkomensafhankelijke combinatiekorting scheelt stellen of alleenstaanden rond de 2500 euro per jaar, maar het kabinet wil hier van 2025 vanaf. Tegenover het verdwijnen van de belastingkorting, staan de plannen van het kabinet om kinderopvang vrijwel gratis te maken. Hoewel die plannen zijn vertraagd, en pas vanaf 2027 ingaan, verdwijnt het belastingvoordeel wel al in 2025, bevestigde minister Karien van Gennip van Sociale Zaken vorige week tijdens een debat.
Dat betekent dat ouders tussen 2025 en 2027 (wanneer kinderopvang vrijwel gratis moet zijn) financieel een stuk minder goed uitkomen. GroenLinks spreekt van een "gezinsboete" die van tafel moet volgens de partij. "Het kabinet belooft werkende ouders vooruitgang, maar ze gaan er in werkelijkheid keihard op achteruit", zegt partijleider Jesse Klaver. "En dat in een tijd waarin veel gezinnen het al moeilijk hebben."
Tweede Kamerlid Tom van der Lee van GroenLinks was vorige week tijdens het debat al fel op de plannen van het kabinet. Dinsdag wordt het debat in de Tweede Kamer vervolgd. GroenLinks wil dat de bewindsvrouw "uitvoerig ingaat op de kritiek die de partij vorige week al op de afschaffing van de belastingkorting heeft geleverd".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden