Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks: einde belastingvoordeel nieuwe ouders nu onacceptabel

GroenLinks: einde belastingvoordeel nieuwe ouders nu onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens oppositiepartij GroenLinks "onacceptabel" dat het belastingvoordeel voor werkende ouders van jonge kinderen verdwijnt per 2025, terwijl ouders pas vanaf twee jaar later genieten van bijna gratis kinderopvang. De partij "eist dat de bezuiniging van tafel gaat".

De zogenoemde inkomensafhankelijke combinatiekorting scheelt stellen of alleenstaanden rond de 2500 euro per jaar, maar het kabinet wil hier van 2025 vanaf. Tegenover het verdwijnen van de belastingkorting, staan de plannen van het kabinet om kinderopvang vrijwel gratis te maken. Hoewel die plannen zijn vertraagd, en pas vanaf 2027 ingaan, verdwijnt het belastingvoordeel wel al in 2025, bevestigde minister Karien van Gennip van Sociale Zaken vorige week tijdens een debat.

Dat betekent dat ouders tussen 2025 en 2027 (wanneer kinderopvang vrijwel gratis moet zijn) financieel een stuk minder goed uitkomen. GroenLinks spreekt van een "gezinsboete" die van tafel moet volgens de partij. "Het kabinet belooft werkende ouders vooruitgang, maar ze gaan er in werkelijkheid keihard op achteruit", zegt partijleider Jesse Klaver. "En dat in een tijd waarin veel gezinnen het al moeilijk hebben."

Tweede Kamerlid Tom van der Lee van GroenLinks was vorige week tijdens het debat al fel op de plannen van het kabinet. Dinsdag wordt het debat in de Tweede Kamer vervolgd. GroenLinks wil dat de bewindsvrouw "uitvoerig ingaat op de kritiek die de partij vorige week al op de afschaffing van de belastingkorting heeft geleverd".

Meer uit Politiek

Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

1 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

10 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

11 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

12 uur geleden
Europarlementariƫrs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariƫr Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

14 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

18 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

18 uur geleden