Groenland wil samenwerken met Trump op gebied van defensie
NUUK (ANP/RTR) - Groenland wil meer samenwerken met de Verenigde Staten op het gebied van defensie en onderzoek naar grondstofbronnen, zei de Groenlandse premier Múte Egede maandag tijdens een persconferentie.
Egede zei dat zijn regering op zoek is naar manieren om samen te werken met de aankomende Amerikaanse regering van Donald Trump. De aanstaande president zei vorige week dat hij militaire of economische druk niet uitsluit om het grondstofrijke Groenland in handen te krijgen, al zwakte zijn aankomende vicepresident J.D. Vance die uitspraak later af.
"De onafhankelijkheid van Groenland is de zaak van Groenland" zei Egede over een mogelijke uitbreiding van Amerikaanse militaire capaciteiten op het eiland. "Dus het is Groenland dat zal bepalen tot welke overeenkomst we zouden komen."
Hij voegde eraan toe dat dit "de eerste keer" is dat er op "een intense manier" naar Groenland wordt geluisterd. "We moeten kalm blijven, ons voordeel doen met de dingen, en één lijn trekken."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
22 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
2 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
3 uur geleden