Groenland wil samenwerken met Trump op gebied van defensie
NUUK (ANP/RTR) - Groenland wil meer samenwerken met de Verenigde Staten op het gebied van defensie en onderzoek naar grondstofbronnen, zei de Groenlandse premier Múte Egede maandag tijdens een persconferentie.
Egede zei dat zijn regering op zoek is naar manieren om samen te werken met de aankomende Amerikaanse regering van Donald Trump. De aanstaande president zei vorige week dat hij militaire of economische druk niet uitsluit om het grondstofrijke Groenland in handen te krijgen, al zwakte zijn aankomende vicepresident J.D. Vance die uitspraak later af.
"De onafhankelijkheid van Groenland is de zaak van Groenland" zei Egede over een mogelijke uitbreiding van Amerikaanse militaire capaciteiten op het eiland. "Dus het is Groenland dat zal bepalen tot welke overeenkomst we zouden komen."
Hij voegde eraan toe dat dit "de eerste keer" is dat er op "een intense manier" naar Groenland wordt geluisterd. "We moeten kalm blijven, ons voordeel doen met de dingen, en één lijn trekken."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
24 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
44 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
3 uur geleden