Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenland wil samenwerken met Trump op gebied van defensie

Groenland wil samenwerken met Trump op gebied van defensie

NUUK (ANP/RTR) - Groenland wil meer samenwerken met de Verenigde Staten op het gebied van defensie en onderzoek naar grondstofbronnen, zei de Groenlandse premier Múte Egede maandag tijdens een persconferentie.

Egede zei dat zijn regering op zoek is naar manieren om samen te werken met de aankomende Amerikaanse regering van Donald Trump. De aanstaande president zei vorige week dat hij militaire of economische druk niet uitsluit om het grondstofrijke Groenland in handen te krijgen, al zwakte zijn aankomende vicepresident J.D. Vance die uitspraak later af.

"De onafhankelijkheid van Groenland is de zaak van Groenland" zei Egede over een mogelijke uitbreiding van Amerikaanse militaire capaciteiten op het eiland. "Dus het is Groenland dat zal bepalen tot welke overeenkomst we zouden komen."

Hij voegde eraan toe dat dit "de eerste keer" is dat er op "een intense manier" naar Groenland wordt geluisterd. "We moeten kalm blijven, ons voordeel doen met de dingen, en één lijn trekken."

Meer uit Buitenland

Kyiv: Rusland gebruikte verboden 9M729-raket 23 keer

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft sinds augustus 23 keer de omstreden Novator 9M729-kruisraket ingezet in de oorlog in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha volgens persbureau Reuters. Het is de eerste keer dat wordt gezien dat de raket is ingezet. De raket zou zijn gebruikt nog geen week nadat Donald Trump en zijn Russische collega-president Vladimir Poetin in Alaska bijeen waren om te spreken over de toekomst van Oekraïne.

38 minuten geleden
Bezoek aan Sarkozy leidt tot klacht tegen Franse minister

PARIJS (ANP) - Een dertigtal advocaten heeft een klacht ingediend tegen de Franse minister van Justitie Gérald Darmanin wegens belangenverstrengeling, na zijn bezoek aan Nicolas Sarkozy in de gevangenis La Santé. Dat melden Franse media. Volgens de advocaten bedreigt het bezoek van Darmanin aan de voormalig president de gerechtelijke onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Financial Times: VS annuleerde top met Poetin om Russische memo

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten annuleerden de geplande top tussen president Donald Trump en Vladimir Poetin nadat Rusland een memo had gestuurd aan Washington waarin werd vastgehouden aan harde eisen voor de beëindiging van de oorlog met Oekraïne. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen.

1 uur geleden
Dodental door overstromingen in Vietnam stijgt

HANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar dertien. Elf mensen worden nog vermist.

1 uur geleden
Hegseth: VS bezorgd over Chinese activiteiten in Zuid-Chinese Zee

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen "krachtig hun belangen verdedigen", zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth tegen zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun tijdens een bijeenkomst in Kuala Lumpur. Hegseth benadrukte daarbij het belang van het handhaven van een machtsevenwicht in de regio.

2 uur geleden
Dodental orkaan Melissa in Jamaica loopt op

KINGSTON (ANP/RTR) - Zeker 19 mensen zijn omgekomen als gevolg van orkaan Melissa in Jamaica. Hiermee komt het totale bevestigde aantal doden door de storm op 44.

2 uur geleden
Satellietbeelden tonen ernstige schade orkaan Melissa in Jamaica

KINGSTON (ANP/BLOOMBERG) - Nieuwe satellietbeelden, die geanalyseerd zijn door persbureau Bloomberg, tonen dat minstens 40 procent van de gebouwen en wegen in de zwaarst getroffen gebieden op Jamaica ernstig beschadigd zijn door orkaan Melissa.

4 uur geleden