Groenland wil samenwerken met Trump op gebied van defensie
NUUK (ANP/RTR) - Groenland wil meer samenwerken met de Verenigde Staten op het gebied van defensie en onderzoek naar grondstofbronnen, zei de Groenlandse premier Múte Egede maandag tijdens een persconferentie.
Egede zei dat zijn regering op zoek is naar manieren om samen te werken met de aankomende Amerikaanse regering van Donald Trump. De aanstaande president zei vorige week dat hij militaire of economische druk niet uitsluit om het grondstofrijke Groenland in handen te krijgen, al zwakte zijn aankomende vicepresident J.D. Vance die uitspraak later af.
"De onafhankelijkheid van Groenland is de zaak van Groenland" zei Egede over een mogelijke uitbreiding van Amerikaanse militaire capaciteiten op het eiland. "Dus het is Groenland dat zal bepalen tot welke overeenkomst we zouden komen."
Hij voegde eraan toe dat dit "de eerste keer" is dat er op "een intense manier" naar Groenland wordt geluisterd. "We moeten kalm blijven, ons voordeel doen met de dingen, en één lijn trekken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Kennedy Center heeft medewerkers opdracht gegeven de naam van president Donald Trump te verwijderen. Teksten in e-mails en andere documenten moeten meteen worden aangepast. Voor het weghalen van de naam van Trump op borden, de website en in brochures geldt een deadline van 12 juni. Dat schrijven Amerikaanse media als PBS en NBC News, die zich baseren op een interne memo.
41 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
7 uur geleden