Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenland houdt volgende maand verkiezingen

Groenland houdt volgende maand verkiezingen

NUUK (ANP/RTR) - Groenland, het arctische eiland dat de laatste weken flink in de belangstelling is komen te staan, houdt volgende maand parlementsverkiezingen. De Groenlandse premier Múte Egede heeft de stembusgang uitgeschreven voor 11 maart.

De kleine 60.000 inwoners van Groenland kiezen dan de 31 leden van de Inatsisartut, het parlement. De campagne zal waarschijnlijk in het teken staan van onafhankelijkheid van Denemarken en de relatie met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven het eiland te willen inlijven en sluit militaire druk daarbij niet uit.

De Groenlandse regering heeft in het verleden de wens uitgesproken om onafhankelijk te worden van Denemarken, maar sinds Trumps uitspraken is de regering daar minder uitgesproken over.

Groenland meldde maandag al dat buitenlandse donaties aan politieke partijen worden verboden om inmenging uit andere landen te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.

30 minuten geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

1 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

2 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

3 uur geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

4 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

5 uur geleden