Groenland houdt volgende maand verkiezingen
NUUK (ANP/RTR) - Groenland, het arctische eiland dat de laatste weken flink in de belangstelling is komen te staan, houdt volgende maand parlementsverkiezingen. De Groenlandse premier Múte Egede heeft de stembusgang uitgeschreven voor 11 maart.
De kleine 60.000 inwoners van Groenland kiezen dan de 31 leden van de Inatsisartut, het parlement. De campagne zal waarschijnlijk in het teken staan van onafhankelijkheid van Denemarken en de relatie met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven het eiland te willen inlijven en sluit militaire druk daarbij niet uit.
De Groenlandse regering heeft in het verleden de wens uitgesproken om onafhankelijk te worden van Denemarken, maar sinds Trumps uitspraken is de regering daar minder uitgesproken over.
Groenland meldde maandag al dat buitenlandse donaties aan politieke partijen worden verboden om inmenging uit andere landen te voorkomen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
3 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
4 uur geleden