Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewoud wint massastart in wereldbeker Beijing na lange solo

Groenewoud wint massastart in wereldbeker Beijing na lange solo

BEIJING (ANP) - Marijke Groenewoud heeft de tweede wereldbekerwedstrijd op de massastart gewonnen. De 24-jarige wereldkampioene op dit nummer kwam na zestien ronden solo over de finish na een aanval zes ronden voor het einde.

Na de zesde ronde kwam er een eerste versnelling van Groenewoud. De Canadese Ivanie Blondin, winnares van de massastart in Obihiro vorige week, reageerde er meteen op, waarna ploeggenote Irene Schouten het initiatief nam. Bij een tweede aanval van de Friezin bleef de reactie uit en nam ze meteen een forse voorsprong. In de sprint erachter werd Schouten, de olympisch kampioen op dit nummer en op deze baan, vijfde. Blondin werd tweede voor haar landgenote Valérie Maltais.

Schouten en Groenewoud sloegen eerder de wereldbekerwedstrijd in Japan over. Toen eindigde Esther Kiel als tweede.

'Goed gedaan'

Voor Schouten was het de eerste wedstrijd op de baan waar ze drie gouden medailles en een bronzen won op de Olympische Spelen van Beijing in 2022. De 31-jarige Noord-Hollandse zei vooraf al ernaar uit te kijken terug te keren naar de olympische baan. "Als ik hier twee jaar geleden niet was geweest, had alles er heel anders uit gezien", zei ze bij de NOS. Zondag rijdt de olympisch kampioene de 3000 meter, net als ploeggenoten Groenewoud en Elisa Dul.

Groenewoud kwam vrijdag al in actie op de 1500 meter en eindigde toen als zesde. "Toen was de snelheid iets minder", zei ze bij de NOS. "Ik voelde nu dat ik lekker aan het rijden was. We wilden er een zware koers van maken door aan te vallen. De derde aanval was meteen raak. Dat was mooi voor mij. De Canadese schaatssters reageerden niet en dat zijn de grootste concurrenten hier."

Groenewoud wist ook dat een goede uitslag van haar en Schouten nodig was om in de volgende massastart bij de wereldbeker in Stavanger in december in de A-groep te blijven. "We wisten dat we in de top 6 moesten eindigen om in de A-groep te blijven. Dat hebben we goed gedaan."

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

7 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

10 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

10 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

10 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

10 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

15 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

16 uur geleden