Groenewoud wint bij wereldbeker Polen voor het eerst 1500 meter
TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Tomaszów Mazowiecki de 1500 meter op haar naam geschreven. De Friezin van AH-Zaanlander was met 1.56,67 duidelijk sneller dan de Noorse Ragne Wiklund (1.57,83) en de Japanse Miho Takagi (1.58,02).
Groenewoud nam in de rit tegen Takagi een kleine voorsprong met het ingaan van de laatste ronde en bleef de Japanse na de kruising ruim voor. Wiklund en daarna ook de Canadese Ivanie Blondin en Joy Beune beten zich stuk op de tijd van Groenewoud. Beune eindigde met 1.58,98 als vijfde. Rein Anema werd met 2.00,91 tiende.
Voor Groenewoud is het haar eerste wereldbekerzege op een individuele afstand. Antoinette Rijpma-De Jong, vorige week winnares van de 1500 meter bij de NK afstanden in Heerenveen, ontbreekt bij de wereldbekerwedstrijd in Polen, net als ploeggenote Jutta Leerdam.
Reactie Groenewoud
"De eerste, dat is wel mooi", zei Groenewoud met een glimlach bij de NOS. "Ik had een mooie rit en voelde dat ik Takagi kon hebben. Ik had verwacht dat ze iets sneller van start zou gaan, maar ik zat er al vrij snel voor. Zij is degene die normaal bovenaan staat. Dan weet je dat het misschien wel genoeg is voor de winst."
De schaatsster van AH-Zaanlander vindt dat ze er goed voor staat, al wijst ze er ook op dat niet iedereen aan de start staat bij deze wereldbeker. De wedstrijd volgende week slaat ze over. "Ik ga naar huis, me klaarmaken voor de WK."
Dul en De Boer
Elisa Dul werd in de B-groep vierde met 2.02,04. Voor Myrthe de Boer was er de zesde plek met 2.03,13.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
1 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
4 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
20 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
22 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
1 dag geleden