Groenewoud snelste op 3000 meter op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter gewonnen. De 25-jarige Europees kampioene op de 3000 meter van AH-Zaanlander was met 3.58,87 de snelste.
Groenewoud versloeg Antoinette Rijpma-de Jong in de laatste rit. Rijpma-De Jong, wereldkampioene op de 3000 meter in 2021, werd vijfde in 4.03,74. Merel Conijn werd met 4.02,31 tweede voor Sanne in 't Hof (derde in 4.02,62) en Elisa Dul (vierde in 4.03,34).
De eerste vijf schaatssters komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Joy Beune, afgelopen seizoen de beste Nederlandse in de wereldbeker op de langste afstanden, ontbrak in Thialf. De schaatsster van Team IKO X2O, wereldkampioene allround, meldde zich vlak voor de wedstrijden ziek af en zou een aanwijsplek kunnen krijgen. Dat zou dan ten koste van Rijpma-De Jong kunnen gaan.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
20 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
22 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden