Groenewoud snelste op 3000 meter op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter gewonnen. De 25-jarige Europees kampioene op de 3000 meter van AH-Zaanlander was met 3.58,87 de snelste.
Groenewoud versloeg Antoinette Rijpma-de Jong in de laatste rit. Rijpma-De Jong, wereldkampioene op de 3000 meter in 2021, werd vijfde in 4.03,74. Merel Conijn werd met 4.02,31 tweede voor Sanne in 't Hof (derde in 4.02,62) en Elisa Dul (vierde in 4.03,34).
De eerste vijf schaatssters komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Joy Beune, afgelopen seizoen de beste Nederlandse in de wereldbeker op de langste afstanden, ontbrak in Thialf. De schaatsster van Team IKO X2O, wereldkampioene allround, meldde zich vlak voor de wedstrijden ziek af en zou een aanwijsplek kunnen krijgen. Dat zou dan ten koste van Rijpma-De Jong kunnen gaan.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
18 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
22 uur geleden