Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewoud snelste op 3000 meter op kwalificatietoernooi

Groenewoud snelste op 3000 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter gewonnen. De 25-jarige Europees kampioene op de 3000 meter van AH-Zaanlander was met 3.58,87 de snelste.

Groenewoud versloeg Antoinette Rijpma-de Jong in de laatste rit. Rijpma-De Jong, wereldkampioene op de 3000 meter in 2021, werd vijfde in 4.03,74. Merel Conijn werd met 4.02,31 tweede voor Sanne in 't Hof (derde in 4.02,62) en Elisa Dul (vierde in 4.03,34).

De eerste vijf schaatssters komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Joy Beune, afgelopen seizoen de beste Nederlandse in de wereldbeker op de langste afstanden, ontbrak in Thialf. De schaatsster van Team IKO X2O, wereldkampioene allround, meldde zich vlak voor de wedstrijden ziek af en zou een aanwijsplek kunnen krijgen. Dat zou dan ten koste van Rijpma-De Jong kunnen gaan.

Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.

Meer uit Sport

Velzeboer en Bergsma vlaggendragers sluitingsceremonie Spelen

VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.

2 uur geleden
Nederland op Winterspelen nu op derde plaats in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.

8 uur geleden
Groenewoud verovert met titel massastart tiende Nederlandse goud

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.

8 uur geleden
Atleet Burnet loopt nationaal record op 60 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.

8 uur geleden
Nederland wint voor het eerst negen keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.

8 uur geleden
Bergsma zorgt met titel massastart voor negende goud op Spelen 

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.

9 uur geleden
Groenewoud op Spelen net als Kerkhoff naar finale op massastart

MILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.

9 uur geleden