Groenewoud snelste op 3000 meter op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter gewonnen. De 25-jarige Europees kampioene op de 3000 meter van AH-Zaanlander was met 3.58,87 de snelste.
Groenewoud versloeg Antoinette Rijpma-de Jong in de laatste rit. Rijpma-De Jong, wereldkampioene op de 3000 meter in 2021, werd vijfde in 4.03,74. Merel Conijn werd met 4.02,31 tweede voor Sanne in 't Hof (derde in 4.02,62) en Elisa Dul (vierde in 4.03,34).
De eerste vijf schaatssters komen in principe in aanmerking voor een startbewijs voor de wereldbeker. Joy Beune, afgelopen seizoen de beste Nederlandse in de wereldbeker op de langste afstanden, ontbrak in Thialf. De schaatsster van Team IKO X2O, wereldkampioene allround, meldde zich vlak voor de wedstrijden ziek af en zou een aanwijsplek kunnen krijgen. Dat zou dan ten koste van Rijpma-De Jong kunnen gaan.
Het wereldbekerseizoen begint over twee weken in Nagano in Japan, gevolgd door een wedstrijd in de Chinese hoofdstad Beijing.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
8 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
10 uur geleden