Groenewoud raakt na rode kaart schaatszege Weissensee kwijt
TECHENDORF (ANP) - Marathonschaatsster Marijke Groenewoud is de zege in de eerste KPN Grand Prix op het natuurijs van de Weissensee ontnomen. De wedstrijdjury heeft haar na afloop de rode kaart gegeven voor oneerlijk en onsportief gedrag, meldde de schaatsbond KNSB.
Groenewoud was als enige van Team ZiuZ vertegenwoordigd in de kopgroep. Ze accepteerde tijdens de 60 kilometer lange wedstrijd op het Oostenrijkse meer hulp van Carien Kleibeuker van Team Royal A-ware, die een gat dicht schaatste naar drie vluchters. Dergelijk ploegenspel is volgens de reglementen niet toegestaan.
De 42-jarige Kleibeuker werd meteen na de wedstrijd uit de uitslag geschrapt, de jury had wat langer de tijd nodig om een oordeel te vellen over Groenewoud. De 20-jarige Friezin bevestigde zelf de ongeoorloofde hulp.
Manon Kamminga is door de straf voor Groenewoud uitgeroepen tot winnaar van de Grand Prix, ook bekend als de Aart Koopmans Memorial.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden