Groenewoud leidt op WK allround, maar rekent zich nog niet rijk
INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud nam aan het einde van de eerste dag van het WK allround in Inzell de leiding over van de Japanse Miho Takagi, maar ze rekent zich nog niet rijk. "Ik sta er wel goed voor. Ik heb een halve punt voorsprong op Joy Beune, maar het is zeker nog niet gewonnen", zei ze na de 3000 meter waarop ze tweede werd achter Beune.
De 25-jarige Friezin vond dat ze te veel tijd had verloren op haar landgenote op de 3000 meter. "Ik ging er hard in en dat brak me op het einde een beetje op. Ik moet beter kunnen dat dit. Het gat van 2 seconden is te groot", aldus Groenewoud. "Ik rijd de 1500 meter tegen Joy, dat vind ik wel fijn. Daarna is het zaak het gat op de 5000 meter kleiner te houden dan vandaag. Als jullie Joy als favoriet opschrijven, vind ik dat geen probleem", zei ze tegen de media in de Max Aicher Arena.
Groenewoud begon haar eerste WK allround op de 500 meter tegen wereldkampioene sprint Takagi. Ze moest nog even flink aanzetten in de eerste binnenbocht om de snelle Japanse op de kruising voor te blijven, maar slaagde daarin. Na twee afstanden is ze Takagi voorbij in het klassement. "Ik had 6,5 seconden achterstand voor de 3000 meter. Dat is best veel, maar toen ik zag wat ze had gereden hoopte ik dat ik dat zou halen. Dat moest ook wel."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
44 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
2 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden