Groenewegen: zwarte bladzijde in carrière
DEN BOSCH (ANP) - Dylan Groenewegen weet wanneer hij weer in wedstrijden mag uitkomen nadat de internationale wielrenunie UCI hem een schorsing van negen maanden heeft opgelegd wegens onreglementair sprinten. In augustus in de Ronde van Polen duwde hij tegenstrever Fabio Jakobsen de hekken in, die daarbij ernstige verwondingen opliep. "Het zal voor altijd een zwarte bladzijde in mijn carrière blijven", liet de sprinter van Jumbo-Visma woensdag via zijn ploeg weten.
Groenewegen mag op 7 mei weer opstappen, de schorsing werd opgelegd met terugwerkende kracht. "Door de disciplinaire zaak met de UCI af te ronden wordt duidelijkheid gecreëerd en dat stelt mij in de gelegenheid weer vooruit te kijken", zegt de berouwvolle Amsterdammer. "Daar ben ik blij om, ook al is 7 mei nog ver weg."
"We zijn opgelucht dat er nu perspectief en duidelijkheid is", zei ook directeur Richard Plugge van Team Jumbo-Visma. "Dat wensen we ook Fabio Jakobsen toe. De bemoedigende berichten over zijn herstel doen ons goed."
Wijze les
Jakobsen, die na de val twee dagen in een kunstmatige coma werd gehouden en 130 hechtingen in zijn gezicht kreeg aangebracht, heeft inmiddels meerdere operaties achter de rug. Zo werd bot vanuit zijn bekkenkam getransplanteerd in zijn onder- en bovenkaak. De sprinter van Deceuninck- Quick-Step wacht in het voorjaar een nieuwe operatie aan zijn gezicht, maar hoopt binnenkort weer voorzichtig te kunnen trainen.
Groenewegen heeft zijn volledige medewerking verleend aan het onderzoek van de UCI. "Tijdens de sprint ben ik van mijn lijn afgeweken. Dat spijt me, want ik wil een faire sprinter zijn. De gevolgen waren heel ongelukkig en ernstig. Daar ben ik mij zeer van bewust en ik hoop dat dit voor elke sprinter een wijze les is. Ik volg het nieuws van Fabio's herstel op de voet. Ik kan alleen maar hopen dat hij op een dag weer volledig zal kunnen terugkeren."
De 27-jarige sprinter wil zich inzetten voor activiteiten die de veiligheid van de wielersport ten goede komen.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
23 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
15 uur geleden