Groenewegen voor tweede keer Nederlands kampioen wielrennen
ARNHEM (ANP) - Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla is Nederlands kampioen wielrennen geworden. In Arnhem hield de 31-jarige renner zijn concurrenten ruim achter zich in de sprint. Hij wint de nationale titel voor de tweede keer. In 2016 was hij ook al de beste.
In het begin waren het Jochem Kerckhaert (BEAT Cycling) en Mick van Dijke (Visma - Lease a Bike) die voor het peloton uit fietsten. Marijn van den Berg van EF Education-Easypost verhoogde daarna het tempo op 60 kilometer van de finish, maar kreeg te maken met meerdere renners van Visma - Lease a Bike achter hem.
Eén van hen was Bart Lemmen, die samen met Bauke Mollema (Lidl-Trek) en Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) op kop kwamen. Een handjevol renners voegde zich daar later bij met nog twee rondes te gaan, mede door goed werk van Oscar Riesebeek (Alpecin-Deceuninck). Ook de uiteindelijke winnaar zat daar bij.
Oppermachtig
Met nog 4 kilometer tot de finish fietste Jasper Haest (VolkerWessels) weg bij de rest, maar dat bleek te voorbarig. Hij werd nog ingehaald door zijn achtervolgers, onder wie Groenewegen. Hij was op het eind oppermachtig in de sprint. Olav Kooij van Visma - Lease a Bike werd tweede, voor nummer 3 Ramon Sinkeldam (Alpecin-Deceuninck).
Na afloop reageerde Groenewegen emotioneel op zijn tweede nationale titel. "Het is geen makkelijk jaar, dus het is mooi dat dit nu lukt. Ik wist dat het een koers van gokken zou zijn en op een gegeven moment voelde ik ook dat het een sprint zou worden. Op naar het Wilhelmus", zei de Amsterdammer voor de camera van de NOS.
Eerder op de dag won Chantal van den Broek-Blaak het NK bij de vrouwen. Het was haar derde nationale titel.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
5 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
15 uur geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
16 uur geledenLINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
17 uur geleden