Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen voor tweede keer Nederlands kampioen wielrennen

Groenewegen voor tweede keer Nederlands kampioen wielrennen

ARNHEM (ANP) - Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla is Nederlands kampioen wielrennen geworden. In Arnhem hield de 31-jarige renner zijn concurrenten ruim achter zich in de sprint. Hij wint de nationale titel voor de tweede keer. In 2016 was hij ook al de beste.

In het begin waren het Jochem Kerckhaert (BEAT Cycling) en Mick van Dijke (Visma - Lease a Bike) die voor het peloton uit fietsten. Marijn van den Berg van EF Education-Easypost verhoogde daarna het tempo op 60 kilometer van de finish, maar kreeg te maken met meerdere renners van Visma - Lease a Bike achter hem.

Eén van hen was Bart Lemmen, die samen met Bauke Mollema (Lidl-Trek) en Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) op kop kwamen. Een handjevol renners voegde zich daar later bij met nog twee rondes te gaan, mede door goed werk van Oscar Riesebeek (Alpecin-Deceuninck). Ook de uiteindelijke winnaar zat daar bij.

Oppermachtig

Met nog 4 kilometer tot de finish fietste Jasper Haest (VolkerWessels) weg bij de rest, maar dat bleek te voorbarig. Hij werd nog ingehaald door zijn achtervolgers, onder wie Groenewegen. Hij was op het eind oppermachtig in de sprint. Olav Kooij van Visma - Lease a Bike werd tweede, voor nummer 3 Ramon Sinkeldam (Alpecin-Deceuninck).

Na afloop reageerde Groenewegen emotioneel op zijn tweede nationale titel. "Het is geen makkelijk jaar, dus het is mooi dat dit nu lukt. Ik wist dat het een koers van gokken zou zijn en op een gegeven moment voelde ik ook dat het een sprint zou worden. Op naar het Wilhelmus", zei de Amsterdammer voor de camera van de NOS.

Eerder op de dag won Chantal van den Broek-Blaak het NK bij de vrouwen. Het was haar derde nationale titel.

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

1 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

4 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

9 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

9 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

9 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

9 uur geleden