Groenewegen voor tweede keer Nederlands kampioen wielrennen
ARNHEM (ANP) - Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla is Nederlands kampioen wielrennen geworden. In Arnhem hield de 31-jarige renner zijn concurrenten ruim achter zich in de sprint. Hij wint de nationale titel voor de tweede keer. In 2016 was hij ook al de beste.
In het begin waren het Jochem Kerckhaert (BEAT Cycling) en Mick van Dijke (Visma - Lease a Bike) die voor het peloton uit fietsten. Marijn van den Berg van EF Education-Easypost verhoogde daarna het tempo op 60 kilometer van de finish, maar kreeg te maken met meerdere renners van Visma - Lease a Bike achter hem.
Eén van hen was Bart Lemmen, die samen met Bauke Mollema (Lidl-Trek) en Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) op kop kwamen. Een handjevol renners voegde zich daar later bij met nog twee rondes te gaan, mede door goed werk van Oscar Riesebeek (Alpecin-Deceuninck). Ook de uiteindelijke winnaar zat daar bij.
Oppermachtig
Met nog 4 kilometer tot de finish fietste Jasper Haest (VolkerWessels) weg bij de rest, maar dat bleek te voorbarig. Hij werd nog ingehaald door zijn achtervolgers, onder wie Groenewegen. Hij was op het eind oppermachtig in de sprint. Olav Kooij van Visma - Lease a Bike werd tweede, voor nummer 3 Ramon Sinkeldam (Alpecin-Deceuninck).
Na afloop reageerde Groenewegen emotioneel op zijn tweede nationale titel. "Het is geen makkelijk jaar, dus het is mooi dat dit nu lukt. Ik wist dat het een koers van gokken zou zijn en op een gegeven moment voelde ik ook dat het een sprint zou worden. Op naar het Wilhelmus", zei de Amsterdammer voor de camera van de NOS.
Eerder op de dag won Chantal van den Broek-Blaak het NK bij de vrouwen. Het was haar derde nationale titel.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
2 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
22 uur geleden