Groenewegen voor tweede keer Nederlands kampioen wielrennen
ARNHEM (ANP) - Dylan Groenewegen van Team Jayco AlUla is Nederlands kampioen wielrennen geworden. In Arnhem hield de 31-jarige renner zijn concurrenten ruim achter zich in de sprint. Hij wint de nationale titel voor de tweede keer. In 2016 was hij ook al de beste.
In het begin waren het Jochem Kerckhaert (BEAT Cycling) en Mick van Dijke (Visma - Lease a Bike) die voor het peloton uit fietsten. Marijn van den Berg van EF Education-Easypost verhoogde daarna het tempo op 60 kilometer van de finish, maar kreeg te maken met meerdere renners van Visma - Lease a Bike achter hem.
Eén van hen was Bart Lemmen, die samen met Bauke Mollema (Lidl-Trek) en Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) op kop kwamen. Een handjevol renners voegde zich daar later bij met nog twee rondes te gaan, mede door goed werk van Oscar Riesebeek (Alpecin-Deceuninck). Ook de uiteindelijke winnaar zat daar bij.
Oppermachtig
Met nog 4 kilometer tot de finish fietste Jasper Haest (VolkerWessels) weg bij de rest, maar dat bleek te voorbarig. Hij werd nog ingehaald door zijn achtervolgers, onder wie Groenewegen. Hij was op het eind oppermachtig in de sprint. Olav Kooij van Visma - Lease a Bike werd tweede, voor nummer 3 Ramon Sinkeldam (Alpecin-Deceuninck).
Na afloop reageerde Groenewegen emotioneel op zijn tweede nationale titel. "Het is geen makkelijk jaar, dus het is mooi dat dit nu lukt. Ik wist dat het een koers van gokken zou zijn en op een gegeven moment voelde ik ook dat het een sprint zou worden. Op naar het Wilhelmus", zei de Amsterdammer voor de camera van de NOS.
Eerder op de dag won Chantal van den Broek-Blaak het NK bij de vrouwen. Het was haar derde nationale titel.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
6 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
17 uur geleden