Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen vol vertrouwen voor eerste sprintkans Tour de France

Groenewegen vol vertrouwen voor eerste sprintkans Tour de France

AMOREBIETA-ETXANO (ANP) - Sprinter Dylan Groenewegen kijkt met vertrouwen vooruit naar de derde etappe van de Tour de France. De 30-jarige Amsterdammer van Team Jayco AlUla hoopt meteen de eerste echte sprintkans te verzilveren. "Als ik goed in positie zit denk ik dat ik een van de snelste renners ben en dan gaan we het hopelijk laten zien", zei hij voor de start in Amorebieta-Etxano.

Groenewegen hoopt dat de goed lopende sprinttrein van Team Jayco AlUla in de finishplaats Bayonne opnieuw op de rails staat. Voor met name Luka Mezgec is een belangrijke rol weggelegd. "Ik weet dat ik Luka honderd procent kan vertrouwen", verklaarde Groenewegen. "Ik weet dat als ik bij hem in het wiel zit, dat hij me in een goede positie gaat afleveren. Een goede trein geeft vertrouwen en rust voor de finales."

Team Jayco AlUla zal in de slotfase niet voor verrassingen komen te staan, na een uitgebreide verkenning met de ploeg. "We weten wat ons te wachten staat", gaf Groenewegen aan. "Het wordt een hectische finale met veel rotondes, een beetje op en af nog aan het einde. Hopelijk heb ik de ruimte om te sprinten en dan moet het wel goed zitten."

Groenewegen weet wat het is om te winnen in de Tour de France. De Nederlandse sprinter boekte in het verleden al vijf etappezeges in de Franse rittenkoers, onder meer de derde etappe van de laatste editie. De rit naar Bayonne zal waarschijnlijk niet zijn laatste kans zijn de komende weken. "Er zijn meer kansen dan vorig jaar, toch een stuk of zes, zeven. Het is dit jaar dus wel goed verdeeld."

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

9 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

14 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

16 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

16 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

16 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

19 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

20 uur geleden