Groenewegen vol vertrouwen voor eerste sprintkans Tour de France
AMOREBIETA-ETXANO (ANP) - Sprinter Dylan Groenewegen kijkt met vertrouwen vooruit naar de derde etappe van de Tour de France. De 30-jarige Amsterdammer van Team Jayco AlUla hoopt meteen de eerste echte sprintkans te verzilveren. "Als ik goed in positie zit denk ik dat ik een van de snelste renners ben en dan gaan we het hopelijk laten zien", zei hij voor de start in Amorebieta-Etxano.
Groenewegen hoopt dat de goed lopende sprinttrein van Team Jayco AlUla in de finishplaats Bayonne opnieuw op de rails staat. Voor met name Luka Mezgec is een belangrijke rol weggelegd. "Ik weet dat ik Luka honderd procent kan vertrouwen", verklaarde Groenewegen. "Ik weet dat als ik bij hem in het wiel zit, dat hij me in een goede positie gaat afleveren. Een goede trein geeft vertrouwen en rust voor de finales."
Team Jayco AlUla zal in de slotfase niet voor verrassingen komen te staan, na een uitgebreide verkenning met de ploeg. "We weten wat ons te wachten staat", gaf Groenewegen aan. "Het wordt een hectische finale met veel rotondes, een beetje op en af nog aan het einde. Hopelijk heb ik de ruimte om te sprinten en dan moet het wel goed zitten."
Groenewegen weet wat het is om te winnen in de Tour de France. De Nederlandse sprinter boekte in het verleden al vijf etappezeges in de Franse rittenkoers, onder meer de derde etappe van de laatste editie. De rit naar Bayonne zal waarschijnlijk niet zijn laatste kans zijn de komende weken. "Er zijn meer kansen dan vorig jaar, toch een stuk of zes, zeven. Het is dit jaar dus wel goed verdeeld."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden