Groenewegen vol vertrouwen voor eerste sprintkans Tour de France
AMOREBIETA-ETXANO (ANP) - Sprinter Dylan Groenewegen kijkt met vertrouwen vooruit naar de derde etappe van de Tour de France. De 30-jarige Amsterdammer van Team Jayco AlUla hoopt meteen de eerste echte sprintkans te verzilveren. "Als ik goed in positie zit denk ik dat ik een van de snelste renners ben en dan gaan we het hopelijk laten zien", zei hij voor de start in Amorebieta-Etxano.
Groenewegen hoopt dat de goed lopende sprinttrein van Team Jayco AlUla in de finishplaats Bayonne opnieuw op de rails staat. Voor met name Luka Mezgec is een belangrijke rol weggelegd. "Ik weet dat ik Luka honderd procent kan vertrouwen", verklaarde Groenewegen. "Ik weet dat als ik bij hem in het wiel zit, dat hij me in een goede positie gaat afleveren. Een goede trein geeft vertrouwen en rust voor de finales."
Team Jayco AlUla zal in de slotfase niet voor verrassingen komen te staan, na een uitgebreide verkenning met de ploeg. "We weten wat ons te wachten staat", gaf Groenewegen aan. "Het wordt een hectische finale met veel rotondes, een beetje op en af nog aan het einde. Hopelijk heb ik de ruimte om te sprinten en dan moet het wel goed zitten."
Groenewegen weet wat het is om te winnen in de Tour de France. De Nederlandse sprinter boekte in het verleden al vijf etappezeges in de Franse rittenkoers, onder meer de derde etappe van de laatste editie. De rit naar Bayonne zal waarschijnlijk niet zijn laatste kans zijn de komende weken. "Er zijn meer kansen dan vorig jaar, toch een stuk of zes, zeven. Het is dit jaar dus wel goed verdeeld."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
4 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden