Groenewegen vol vertrouwen voor eerste sprintkans Tour de France
AMOREBIETA-ETXANO (ANP) - Sprinter Dylan Groenewegen kijkt met vertrouwen vooruit naar de derde etappe van de Tour de France. De 30-jarige Amsterdammer van Team Jayco AlUla hoopt meteen de eerste echte sprintkans te verzilveren. "Als ik goed in positie zit denk ik dat ik een van de snelste renners ben en dan gaan we het hopelijk laten zien", zei hij voor de start in Amorebieta-Etxano.
Groenewegen hoopt dat de goed lopende sprinttrein van Team Jayco AlUla in de finishplaats Bayonne opnieuw op de rails staat. Voor met name Luka Mezgec is een belangrijke rol weggelegd. "Ik weet dat ik Luka honderd procent kan vertrouwen", verklaarde Groenewegen. "Ik weet dat als ik bij hem in het wiel zit, dat hij me in een goede positie gaat afleveren. Een goede trein geeft vertrouwen en rust voor de finales."
Team Jayco AlUla zal in de slotfase niet voor verrassingen komen te staan, na een uitgebreide verkenning met de ploeg. "We weten wat ons te wachten staat", gaf Groenewegen aan. "Het wordt een hectische finale met veel rotondes, een beetje op en af nog aan het einde. Hopelijk heb ik de ruimte om te sprinten en dan moet het wel goed zitten."
Groenewegen weet wat het is om te winnen in de Tour de France. De Nederlandse sprinter boekte in het verleden al vijf etappezeges in de Franse rittenkoers, onder meer de derde etappe van de laatste editie. De rit naar Bayonne zal waarschijnlijk niet zijn laatste kans zijn de komende weken. "Er zijn meer kansen dan vorig jaar, toch een stuk of zes, zeven. Het is dit jaar dus wel goed verdeeld."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
7 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
13 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
13 uur geleden