Groenewegen verslaat Jakobsen in massasprint in Hongarije
KAZINCBARCIKA (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft Fabio Jakobsen in de massasprint verslagen in de vierde etappe van de Ronde van Hongarije. Jakobsen, winnaar van de vorige twee etappes en de leider in het klassement, ging na 177 kilometer koersen in Kazincbarcika de sprint aan. Groenewegen had echter meer snelheid en won met enkele fietslengtes verschil.
De Amsterdammer hield daarmee de Nederlandse dominantie in Hongarije in stand. Olav Kooij won de eerste etappe, Jakobsen de tweede en derde.
De Ronde van Hongarije eindigt zondag. Jakobsen gaat de slotrit in met een voorsprong van 10 seconden op de Fransman Rudy Barbier in het algemeen klassement. Groenewegen klom naar de vierde plek in het klassement, met 16 seconden achterstand op zijn landgenoot. Jakobsen zal zich echter weinig illusies maken wat betreft de eindzege. De laatste etappe telt drie beklimmingen en een aankomst bergop. De kans is groot dat de sprinter van Quick-Step Alpha Vinyl zijn gele leiderstrui dan kwijtraakt.
Val
Groenewegen, die donderdag ten val was gekomen en daar wat schaafwonden aan overhield, was wel weer eens toe aan een overwinning. De 28-jarige sprinter schreef begin dit jaar in de Ronde van Saudi-Arabië twee ritten op zijn naam, maar daarna had hij niets meer te vieren. De Amsterdammer verruilde eind vorig jaar Jumbo-Visma voor de Australische ploeg BikeExchange-Jayco, omdat hij daar als sprinter meer kansen voor zichzelf zag.
"De benen voelen de hele week al heel goed aan", zei Groenewegen na zijn zege in Hongarije. "De resultaten waren er alleen niet. Voor vandaag hadden we dus een nieuw plan gemaakt. Ik kreeg de vrijheid om in de sprint iedereen te gebruiken die ik wilde. Na de laatste bocht zat ik in goede positie. Ik ging aan en zag daarna niemand meer."
Groenewegen hield een vinger voor zijn mond toen hij over de finish kwam en wees daarna op zijn borst. "Dit was een heel belangrijke zege voor mij. Het is vooralsnog een moeilijk seizoen. We boekten aanvankelijk twee overwinningen met de sprinttrein, maar daarna kregen we te maken met ziektes en valpartijen. Vandaag zat alles weer mee. Ik ben hier heel blij mee."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
8 minuten geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
19 minuten geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
21 minuten geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
19 uur geleden