Groenewegen trekt harde conclusie na opnieuw gemiste sprint
VALENCE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zich ook in de zeventiende etappe van de Tour de France niet kunnen mengen in de massasprint. "Het is pijnlijk. We hebben vier sprints gehad en het was vier keer niets", sprak de Nederlandse sprinter van Jayco - AlUla onder meer voor de camera van Wielerflits.
"We werken er keihard voor en je bent ook nog maanden van huis voor het grote doel: hier winnen. Het leek erop dat het goed genoeg was. Ik was in het begin wat ziek, maar de laatste sprints was dat niet zo. Ik ben niet in de positie geweest om te sprinten", klonk het zelfkritisch. "Het is herpakken en weer doorgaan."
Groenewegen verloor woensdag de nodige posities op een rotonde en zag vervolgens voor hem renners vallen. "Alles wat rond plek acht zat, was klaar. Ik zat daar ook een beetje ver."
Hij rekent niet op nog een kans in de slotetappe in Parijs. "De kansen zijn nu op. Het is twee keer Tim Merlier en twee keer Jonathan Milan geweest, zij zijn de twee snelste mannen van het seizoen."
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
2 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
4 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
5 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
5 uur geleden