Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen sprint naar winst in zesde etappe Tour de France

Groenewegen sprint naar winst in zesde etappe Tour de France

DIJON (ANP) - Dylan Groenewegen van wielerploeg Jayco-AlUla heeft de zesde etappe van de Tour de France gewonnen. De rit ging van Mâcon naar Dijon en eindigde zoals verwacht in een massasprint. Kersvers Nederlands kampioen Groenewegen hield de Belg Jasper Philipsen en de Eritreeër Biniam Girmay achter zich.

Philipsen werd naderhand gediskwalificeerd wegens onreglementair sprinten. Daardoor schoof de Colombiaan Fernando Gaviria door naar de derde plaats. Het was de derde massasprint in deze Tour. In Turijn won Girmay de derde etappe, woensdag was de Brit Mark Cavendish de snelste in Saint-Vulbas.

De Sloveen Tadej Pogacar blijft de leider in het algemeen klassement. Vrijdag volgt de eerste individuele tijdrit in de Tour. De renners met klassementsambities zullen zich moeten laten zien op het ruim 25 kilometer lange parcours tussen Nuits-Saint-Georges en Gevrey-Chambertin.

Wind

Kort na de start volgde het enige hellinkje van de dag, de Col du Bois Clair van de vierde categorie. Een gesloten peloton reed naar boven waar de Noor Jonas Abrahamsen, de leider in het bergklassement, het enige te vergeven puntje pakte met de Fransman Axel Zingle in zijn wiel. Het tweetal kreeg de ruimte van het peloton, pakte meer dan een minuut, maar zag met een tussensprint in aantocht het kansloze van de poging in. Philipsen passeerde als eerste de streep in Cormatin, voor Girmay en de Deen Mads Pedersen.

Halverwege de rit begon de wind een rol te spelen. Het peloton brak in stukken, mede op initiatief van Visma - Lease a Bike. Op iets meer dan 60 kilometer voor de finish kwam alles echter weer samen. De sprintersploegen controleerden daarna het peloton op weg naar Dijon. Vooral Astana (Cavendish) liet zich met veel renners voorin zien. Marijn van den Berg, de Nederlandse sprinttroef van EF Education - EasyPost, ging 7 kilometer voor de finish onderuit, maar kon wel verder.

De Noor Alexander Kristoff werd goed naar voren gebracht. Mathieu van der Poel stoomde op met Philipsen in zijn wiel. Maar niemand had een antwoord op het eindschot van Groenewegen, die in Dijon zijn zesde ritzege in de Tour boekte.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

4 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

13 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

14 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

15 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

15 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

16 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

16 uur geleden