Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen sprint naar winst in zesde etappe Tour de France

Groenewegen sprint naar winst in zesde etappe Tour de France

DIJON (ANP) - Dylan Groenewegen van wielerploeg Jayco-AlUla heeft de zesde etappe van de Tour de France gewonnen. De rit ging van Mâcon naar Dijon en eindigde zoals verwacht in een massasprint. Kersvers Nederlands kampioen Groenewegen hield de Belg Jasper Philipsen en de Eritreeër Biniam Girmay achter zich.

Philipsen werd naderhand gediskwalificeerd wegens onreglementair sprinten. Daardoor schoof de Colombiaan Fernando Gaviria door naar de derde plaats. Het was de derde massasprint in deze Tour. In Turijn won Girmay de derde etappe, woensdag was de Brit Mark Cavendish de snelste in Saint-Vulbas.

De Sloveen Tadej Pogacar blijft de leider in het algemeen klassement. Vrijdag volgt de eerste individuele tijdrit in de Tour. De renners met klassementsambities zullen zich moeten laten zien op het ruim 25 kilometer lange parcours tussen Nuits-Saint-Georges en Gevrey-Chambertin.

Wind

Kort na de start volgde het enige hellinkje van de dag, de Col du Bois Clair van de vierde categorie. Een gesloten peloton reed naar boven waar de Noor Jonas Abrahamsen, de leider in het bergklassement, het enige te vergeven puntje pakte met de Fransman Axel Zingle in zijn wiel. Het tweetal kreeg de ruimte van het peloton, pakte meer dan een minuut, maar zag met een tussensprint in aantocht het kansloze van de poging in. Philipsen passeerde als eerste de streep in Cormatin, voor Girmay en de Deen Mads Pedersen.

Halverwege de rit begon de wind een rol te spelen. Het peloton brak in stukken, mede op initiatief van Visma - Lease a Bike. Op iets meer dan 60 kilometer voor de finish kwam alles echter weer samen. De sprintersploegen controleerden daarna het peloton op weg naar Dijon. Vooral Astana (Cavendish) liet zich met veel renners voorin zien. Marijn van den Berg, de Nederlandse sprinttroef van EF Education - EasyPost, ging 7 kilometer voor de finish onderuit, maar kon wel verder.

De Noor Alexander Kristoff werd goed naar voren gebracht. Mathieu van der Poel stoomde op met Philipsen in zijn wiel. Maar niemand had een antwoord op het eindschot van Groenewegen, die in Dijon zijn zesde ritzege in de Tour boekte.

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

3 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

3 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

5 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

21 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden