Groenewegen niet meer in beeld bij laatste massasprint Tour
NÎMES (ANP) - Dylan Groenewegen slaagde er niet in zich in de zestiende etappe van de Tour de France te onderscheiden. "Het team deed het goed", vertelde de Nederlandse sprinter van Jayco-AlUla na een lastige finale vol bochten en rotondes. "Ze brachten me in positie. Ik reed naast Jasper Philipsen. Iets te ver naar achteren, vond ik, maar hij won vervolgens de rit. Het zal ook wel met de benen te maken hebben."
Die benen hielpen Groenewegen, die in Nîmes als negentiende finishte, eerder deze Tour aan ritwinst in Dijon. "Dat was fijn. Vorig jaar zat ik er vaak dicht bij met een tweede, derde en vierde plaats. Het is beter om een keer te winnen. In de grootste koers ter wereld bovendien."
Het was de laatste kans op sprintsucces voor de 31-jarige Amsterdammer in deze Tour. Het peloton gaat weer de bergen in. "Je zult me niet meer van voren zien", zei hij bij Eurosport.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
11 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
12 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden