Groenewegen en Simon Yates kopmannen Jayco AlUla in Tour
FLORENCE (ANP) - Dylan Groenewegen start 29 juni in Florence voor de zevende keer in zijn carrière in de Tour de France. Hij is bij Team Jayco AlUla de kopman in de sprintetappes. De 30-jarige Amsterdammer won al vijf etappes in de Tour. Landgenoot Elmar Reinders gaat mee als een van de helpers in de 'sprinttrein'.
De Brit Simon Yates, die in verband is gebracht met een overgang naar Visma - Lease a Bike, is de man voor het algemeen klassement. De Australiër Michael Matthews is aangewezen als de renner die in alle etappes voor zijn eigen kansen mag gaan.
"Er zijn zeven of acht sprintetappes dit jaar in de Tour, dus dat is goed nieuws voor mij", zegt Groenewegen in een persbericht van zijn team. "Mijn vorm groeit met de week en het is lekker dat ik de Ronde van Slovenië in mijn benen heb. Ik heb dit jaar al een paar zeges geboekt, maar ook tweede en derde plaatsen behaald. Ik weet dat de snelheid er is."
Leiderstrui
Yates eindigde vorig jaar als vierde in de Tour en mikt dit jaar op niets minder dan het podium. "Ik heb in de Giro en de Vuelta de leiderstrui al eens gedragen, maar dat is me in de Tour nog niet gelukt. Dat zie ik als een groot doel dit jaar", aldus de winnaar van de Ronde van Spanje in 2018.
De Tourploeg van Jayco AlUla bestaat verder uit de Australiërs Luke Durbridge en Chris Harper, de Deen Chris Juul Jensen en de Sloveen Luka Mezgec.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
54 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
5 uur geleden