Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen: bij aankomst als vandaag mis ik ritme en hardheid

Groenewegen: bij aankomst als vandaag mis ik ritme en hardheid

TERMOLI (ANP) - Dylan Groenewegen kon door een gebrek aan wedstrijdritme niet meedoen om de ritzege tijdens de zevende etappe van de Giro d'Italia. Dat zei de renner van Jumbo-Visma, die terugkeert in het peloton na maanden afwezigheid, na zijn zevende plek.

"Natuurlijk wil ik graag winnen, maar op zo’n aankomst als vandaag mis ik toch nog wedstrijdritme en hardheid. De ploeg was vandaag heel sterk en heeft echt goed werk verricht. We hebben precies gedaan wat we besproken hadden. Ik werd goed afgezet aan de voet van dat klimmetje, maar ik had niks meer over om te sprinten", bekende Groenewegen.

"Maar we nemen het positieve mee en we trekken deze lijn door naar de komende etappes. Ik heb zeker al stappen gemaakt en de ploeg ook. Het doet deugd om er weer tussen te zitten en om mij weer wielrenner te voelen. Ik kijk al uit naar de volgende sprint."

Ploegleider Arthur van Dongen was ondanks de bijrol te spreken. "Als ploeg zaten we er vandaag dichterbij dan een paar dagen geleden. We hebben na de vorige sprintetappe goed geëvalueerd. De jongens raken steeds meer op elkaar ingespeeld en dat zag je vandaag terug", aldus Van Dongen.

"Het is mooi om te zien hoe de jongens voor elkaar door het vuur zijn gegaan en ook hoe ze dichter naar elkaar toegegroeid zijn. Dus we nemen de positieve dingen mee, want er gaat nog een aantal kansen komen."

De zege in Termoli ging naar de Australiër Caleb Ewan, die zijn tweede ritzege boekte.

Meer uit Sport

Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

15 minuten geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

49 minuten geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

7 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

21 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

23 uur geleden