Groeneveld leidt Villarreal met twee treffers langs Real Betis
GETAFE (ANP) - Arnaut Danjuma Groeneveld heeft bij middenmoter Villarreal in de thuiswedstrijd tegen Real Betis (2-0) een hoofdrol vervuld. De 24-jarige aanvaller kwam twee keer tot scoren voor de winnaar van de Europa League. Daarmee bracht de oud-speler van onder meer NEC en Club Brugge zijn competitietotaal op vier treffers. Hij werd in de extra tijd van het duel met Real Betis gewisseld.
Groeneveld is de eerste Nederlandse speler die in een wedstrijd in La Liga twee keer tot scoren komt sinds Royston Drenthe. De oud-Feyenoorder trof in april 2011 twee keer doel namens Hércules in een wedstrijd tegen Real Sociedad.
Real Sociedad liet bij hekkensluiter Getafe de koppositie liggen: 1-1. Mikel Oyarzabal voorkwam na ruim een uur een nederlaag voor de bezoekers. Getafe pakte het eerste punt in deze competitie.
Real Sociedad kwam op 17 punten, evenveel als Real Madrid, dat met 2-1 verloor bij Espanyol, en Atlético Madrid, dat met 2-0 won van FC Barcelona. Sevilla komt zondagavond met een overwinning bij Granada eveneens op 17 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
9 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
18 uur geleden