Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groener langer bondscoach Duitse handbalsters

Groener langer bondscoach Duitse handbalsters

DORTMUND (ANP) - Henk Groener blijft tot eind 2021 bondscoach van de Duitse handbalsters. Vlak voor de start van het WK in Japan heeft de Duitse bond het contract van de Nederlandse trainer met een jaar verlengd. Groener (59) heeft de Duitse vrouwen sinds begin 2018 onder zijn hoede.

De oud-international van Oranje werkte daarvoor jarenlang als bondscoach van de Nederlandse handbalsters. Onder zijn leiding vond Oranje aansluiting met de wereldtop. De handbalsters pakten zilver op het WK van 2015 en kwalificeerden zich voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, waar ze net naast de medailles grepen (vierde). Kort na de Spelen besloot Groener te vertrekken.

De Nederlander heeft zich met Duitsland geplaatst voor het WK, waar Brazilië zaterdag de eerste tegenstander in de groep is. "Dit is kort voor de start van het toernooi een mooi bericht en een compliment voor zowel de trainersstaf als de speelsters", zei Groener over zijn contractverlenging. Het doel van de Duitse vrouwen is een plek bij de eerste zeven, want dan mogen ze in het voorjaar meedoen aan een olympisch kwalificatietoernooi.

Meer uit Sport

Vijf Nederlanders in hoofdschema van Roland Garros

PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.

2 uur geleden
Grote Prijs van Mexico-Stad zeker tot 2028 op kalender Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.

3 uur geleden
Wielrenner Kragh Andersen terug na verwijdering goedaardige tumor

FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.

3 uur geleden
Sinner overwoog begin dit jaar langdurig met tennis te stoppen

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.

6 uur geleden
Poolse tennisster Swiatek naar halve finale in Madrid

MADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.

8 uur geleden
Bol loopt 400 meter horden bij Diamond League in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.

18 uur geleden
Tennisser Zverev opnieuw onderuit tegen Cerúndolo in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.

1 dag geleden