Groenendijk verovert wereldtitel dammen na zege op Anikejev
WAGENINGEN (ANP) - Dammer Jan Groenendijk heeft voor het eerst in zijn carrière de wereldtitel veroverd. De 26-jarige Nederlander versloeg in het stadhuis van Wageningen in een tweekamp de Oekraïense titelverdediger Joeri Anikejev de benodigde twee keer.
Groenendijk won eerst de twaalfde en laatste partij, nadat alle partijen daarvoor in remise waren geëindigd. De tweekamp ging daarna verder, omdat er twee zeges vereist waren voor de wereldtitel. Daarna boekte Groenendijk na twee remises in de rapidpartijen de tweede benodigde overwinning in een partij blitz, een nog kortere variant.
De Nederlander was eerder al drie keer als tweede geëindigd in het WK. Vorig jaar pakte hij zilver achter Anikejev.
Groenendijk vertelde in een persbericht van de organisatie dat hij tijdens de laatste reguliere partij merkte dat de zege dichtbij was. "Op een gegeven moment dacht ik, ik ga gewoon winnen. Ik temperde die euforie echter snel, want ik besefte dat ik nog niets had en nóg een partij moest winnen."
Na de zege in de partij blitz voelde de dammer de opluchting dat het was gelukt. "Wereldkampioen, ongelofelijk! Ik denk wel dat ik de terechte winnaar ben. Ik heb het twee keer zwaar gehad, maar was in de meeste partijen de bovenliggende partij. Dat is vandaag het beste tot uiting gekomen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
14 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
19 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
20 uur geleden