Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenen ontbreekt bij Oranjevrouwen in cruciaal duel met België

Groenen ontbreekt bij Oranjevrouwen in cruciaal duel met België

TILBURG (ANP) - Middenveldster Jackie Groenen is niet fit genoeg om te spelen voor Oranje in het cruciale Nations League-duel met België in Tilburg (20.45 uur). Sherida Spitse, Dominique Janssen, Victoria Pelova en Daniëlle van de Donk vielen vrijdag in het verloren uitduel met Engeland (3-2) ook geblesseerd uit, maar zij staan wel aan de aftrap.

Damaris Egurrola is als vervangster van Groenen de enige wijziging in de basisopstelling. Zij vormt een middenveld samen met Jill Roord en Van de Donk. Lineth Beerensteyn, tegen het door Engeland gecoachte Sarina Wiegman nog twee keer trefzeker, vormt samen met Lieke Martens de aanval.

Oranje strijdt in dit laatste groepsduel om de poulewinst. Engeland staat op gelijke hoogte met 9 punten, maar heeft een minder doelsaldo (+4 om +1). Ook België (8 punten) kan nog groepswinnaar worden, wat nodig is voor plaatsing voor de laatste vier van de Nations League. Daar liggen in februari twee tickets klaar voor de Olympische Spelen.

Engeland speelt om 20.45 uur in Glasgow tegen het al uitgeschakelde Schotland.

Opstellingen

Nederland: Van Domselaar; Pelova, Dijkstra, Spitse, Janssen en Brugts; Roord, Egurrola en Van de Donk; Martens en Beerensteyn.

België: Evrard; Delacauw, Cayman, Kees en Deloose; De Caigny, Vanhaevermaet en Missipo; Detruyer, Wijnants en Wullaert.

Meer uit Voetbal

Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

43 minuten geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

3 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

11 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

21 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

21 uur geleden