Groenen ontbreekt bij Oranjevrouwen in cruciaal duel met België
TILBURG (ANP) - Middenveldster Jackie Groenen is niet fit genoeg om te spelen voor Oranje in het cruciale Nations League-duel met België in Tilburg (20.45 uur). Sherida Spitse, Dominique Janssen, Victoria Pelova en Daniëlle van de Donk vielen vrijdag in het verloren uitduel met Engeland (3-2) ook geblesseerd uit, maar zij staan wel aan de aftrap.
Damaris Egurrola is als vervangster van Groenen de enige wijziging in de basisopstelling. Zij vormt een middenveld samen met Jill Roord en Van de Donk. Lineth Beerensteyn, tegen het door Engeland gecoachte Sarina Wiegman nog twee keer trefzeker, vormt samen met Lieke Martens de aanval.
Oranje strijdt in dit laatste groepsduel om de poulewinst. Engeland staat op gelijke hoogte met 9 punten, maar heeft een minder doelsaldo (+4 om +1). Ook België (8 punten) kan nog groepswinnaar worden, wat nodig is voor plaatsing voor de laatste vier van de Nations League. Daar liggen in februari twee tickets klaar voor de Olympische Spelen.
Engeland speelt om 20.45 uur in Glasgow tegen het al uitgeschakelde Schotland.
Opstellingen
Nederland: Van Domselaar; Pelova, Dijkstra, Spitse, Janssen en Brugts; Roord, Egurrola en Van de Donk; Martens en Beerensteyn.
België: Evrard; Delacauw, Cayman, Kees en Deloose; De Caigny, Vanhaevermaet en Missipo; Detruyer, Wijnants en Wullaert.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
3 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden