Groenen ontbreekt bij Oranjevrouwen in cruciaal duel met België
TILBURG (ANP) - Middenveldster Jackie Groenen is niet fit genoeg om te spelen voor Oranje in het cruciale Nations League-duel met België in Tilburg (20.45 uur). Sherida Spitse, Dominique Janssen, Victoria Pelova en Daniëlle van de Donk vielen vrijdag in het verloren uitduel met Engeland (3-2) ook geblesseerd uit, maar zij staan wel aan de aftrap.
Damaris Egurrola is als vervangster van Groenen de enige wijziging in de basisopstelling. Zij vormt een middenveld samen met Jill Roord en Van de Donk. Lineth Beerensteyn, tegen het door Engeland gecoachte Sarina Wiegman nog twee keer trefzeker, vormt samen met Lieke Martens de aanval.
Oranje strijdt in dit laatste groepsduel om de poulewinst. Engeland staat op gelijke hoogte met 9 punten, maar heeft een minder doelsaldo (+4 om +1). Ook België (8 punten) kan nog groepswinnaar worden, wat nodig is voor plaatsing voor de laatste vier van de Nations League. Daar liggen in februari twee tickets klaar voor de Olympische Spelen.
Engeland speelt om 20.45 uur in Glasgow tegen het al uitgeschakelde Schotland.
Opstellingen
Nederland: Van Domselaar; Pelova, Dijkstra, Spitse, Janssen en Brugts; Roord, Egurrola en Van de Donk; Martens en Beerensteyn.
België: Evrard; Delacauw, Cayman, Kees en Deloose; De Caigny, Vanhaevermaet en Missipo; Detruyer, Wijnants en Wullaert.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
22 uur geleden