Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenen, FDP en SPD gaan praten over nieuwe coalitie

Groenen, FDP en SPD gaan praten over nieuwe coalitie

BERLIJN (ANP) - De Groenen, de liberale FDP en de centrumlinkse SPD gaan praten over de vorming van een nieuwe Duitse regering. Het worden de eerste gesprekken tussen partijen die samen bij de recente parlementsverkiezingen een meerderheid hebben behaald. Zij gaan mogelijk donderdag al met elkaar in overleg.

FDP-leider Christian Lindner heeft bekendgemaakt in te stemmen met het voorstel van De Groenen. De leiders van de klimaatpartij zeiden woensdagochtend een coalitie met de liberalen en sociaaldemocraten te willen verkennen. De SPD zei zondag al klaar te zijn voor coalitiegesprekken met de twee kleinere partijen, nadat hij ze allebei had gesproken.

De Groenen en de FDP werden bij de verkiezingen van 26 september de derde en vierde partij van Duitsland. De SPD van Olaf Scholz won de verkiezingen, ten koste van Armin Laschets CDU/CSU. Scholz en Laschet proberen sindsdien de twee kleinere partijen voor zich te winnen, in de hoop een regering met ze te kunnen vormen en de bondskanselier te worden.

De Groenen en de FDP zijn na de verkiezingen eerst met elkaar in gesprek gegaan, voordat ze afzonderlijk van elkaar ontmoetingen hadden met zowel de SPD als de CDU/CSU. Op basis daarvan hebben ze besloten voorlopig verder te gaan met de SPD. Latere onderhandelingen met het conservatieve blok worden door zowel De Groenen als de FDP nog niet uitgesloten. Robert Habeck, een van de leiders van De Groenen, benadrukte dat tussen de drie partijen nog steeds aanzienlijke verschillen bestaan en dat veel onderwerpen nog niet zijn besproken.

Meer uit Buitenland

Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

3 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

5 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

5 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

9 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

9 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

9 uur geleden