Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenen, FDP en SPD gaan praten over nieuwe coalitie

Groenen, FDP en SPD gaan praten over nieuwe coalitie

BERLIJN (ANP) - De Groenen, de liberale FDP en de centrumlinkse SPD gaan praten over de vorming van een nieuwe Duitse regering. Het worden de eerste gesprekken tussen partijen die samen bij de recente parlementsverkiezingen een meerderheid hebben behaald. Zij gaan mogelijk donderdag al met elkaar in overleg.

FDP-leider Christian Lindner heeft bekendgemaakt in te stemmen met het voorstel van De Groenen. De leiders van de klimaatpartij zeiden woensdagochtend een coalitie met de liberalen en sociaaldemocraten te willen verkennen. De SPD zei zondag al klaar te zijn voor coalitiegesprekken met de twee kleinere partijen, nadat hij ze allebei had gesproken.

De Groenen en de FDP werden bij de verkiezingen van 26 september de derde en vierde partij van Duitsland. De SPD van Olaf Scholz won de verkiezingen, ten koste van Armin Laschets CDU/CSU. Scholz en Laschet proberen sindsdien de twee kleinere partijen voor zich te winnen, in de hoop een regering met ze te kunnen vormen en de bondskanselier te worden.

De Groenen en de FDP zijn na de verkiezingen eerst met elkaar in gesprek gegaan, voordat ze afzonderlijk van elkaar ontmoetingen hadden met zowel de SPD als de CDU/CSU. Op basis daarvan hebben ze besloten voorlopig verder te gaan met de SPD. Latere onderhandelingen met het conservatieve blok worden door zowel De Groenen als de FDP nog niet uitgesloten. Robert Habeck, een van de leiders van De Groenen, benadrukte dat tussen de drie partijen nog steeds aanzienlijke verschillen bestaan en dat veel onderwerpen nog niet zijn besproken.

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

1 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

2 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

2 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

3 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

4 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

6 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

6 uur geleden