Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenen en Martens met PSG in CL tegen landgenoten van Wolfsburg

Groenen en Martens met PSG in CL tegen landgenoten van Wolfsburg

NYON (ANP) - Voetbalsters Jackie Groenen en Lieke Martens nemen het in de kwartfinales van de Champions League met Paris Saint-Germain op tegen Jill Roord, Lynn Wilms en Dominique Janssen, het trio van VfL Wolfsburg. De vijf speelsters kennen elkaar van Oranje.

Titelhouder Olympique Lyon neemt het in de kwartfinales op tegen Chelsea. Bij Lyon staan Oranje-internationals Daniëlle van de Donk en Damaris Egurrola onder contract. Arsenal en Bayern München werden ook aan elkaar gekoppeld. Vivianne Miedema speelt bij Arsenal, maar zij is lang uit de roulatie wegens een knieblessure. Ook Victoria Pelova komt sinds kort uit voor Arsenal.

Ook AS Roma en FC Barcelona gaan met elkaar de strijd aan om een plek bij de laatste vier. De eerste wedstrijden van de kwartfinales worden op 21 en 22 maart gespeeld en de returns zijn een week later.

Eindhoven

De finale van de Champions League voor vrouwen is op zaterdag 3 juni in Eindhoven. De kaartverkoop start maandag.

"We kijken er ontzettend naar uit om deze finale samen met PSV en de gemeente Eindhoven te mogen organiseren en we gaan voor een vol stadion. Dit affiche biedt een fantastische gelegenheid om de top van het Europese vrouwenvoetbal in Nederland aan het werk te zien", aldus Lucienne Reichardt, manager vrouwenvoetbal van de KNVB.

"We hebben tijdens eerdere topevenementen kunnen zien wat het vrouwenvoetbal dan los kan maken in ons land. We hopen dat de komst van deze finale naar Nederland jonge generaties inspireert om het vrouwenvoetbal qua beleving naar een volgend level te tillen."

De Champions League voor vrouwen wordt sinds 2010 georganiseerd.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

7 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

8 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

11 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

13 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

14 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

14 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

15 uur geleden