Groene waterstofproductie VS stagneert door onduidelijke regels
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Twee jaar na de historische klimaatwet van de Amerikaanse president Joe Biden, die de productie van groene waterstof moest stimuleren met royale belastingvoordelen, is nog steeds onduidelijk welke bedrijven in aanmerking komen. Hierdoor blijven miljarden dollars aan investeringen op de plank liggen.
De regering van Biden beschouwt groene waterstof als een cruciale pijler van de energietransitie, vooral om zware industrieën te verduurzamen die niet eenvoudig op elektriciteit kunnen draaien. Bedrijven in de sector kunnen echter nog geen stappen zetten omdat er nog geen definitieve regels zijn om in aanmerking te komen voor een belangrijke belastingkorting.
Waterstofbedrijven vonden de richtlijnen die het Amerikaanse ministerie van Financiën vorig jaar presenteerde te streng en waarschuwden dat veel van hun geplande fabrieken niet in aanmerking zouden komen voor het belastingvoordeel. Sindsdien verkeren ontwikkelaars in onzekerheid, in afwachting van definitieve regels.
De vertraging is niet alleen te wijten aan bureaucratie. De industrie en milieuorganisaties voeren al maanden een lobbystrijd over de regels. Het gebrek aan voortgang belemmert de inspanningen van de Verenigde Staten om te vergroenen. "Mensen in de sector zijn erg gefrustreerd. Hoe langer investeringen worden uitgesteld, hoe minder vastberaden mensen zijn", zegt Frank Wolak, bestuurder bij de Fuel Cell and Hydrogen Energy Association.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
13 uur geleden